שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מערכת הבינה המלאכותית של גוגל החלה להשתדרג עצמאית

פלטפורמת AutoML התחילה לכתוב בעצמה קוד שהוא יעיל יותר משל מפתחים אנושיים; במסגרת התהליך, התחילה לשכפל את עצמה כדי להאיץ את הפעולה. ואולם, אין חשש לפעולה לא מבוקרת או בעייתית מצידה בשלב זה

יואב סטולר 16:4817.10.17

הבינה המלאכותית של גוגל רשמה הישג משמעותי: AutoML, פלטפורמת ה-AI שפיתחה החברה, הצליחה לכתוב עצמאית סדרה של תוכנות, גם הן בעלות אותה הטכנולוגיה, שהינן יעילות וטובות מאלו שהפיקו אנשי גוגל בעצמם.

 

 

AutoML שפיתחה גוגל עונה על המחסור בכישרונות-על בתחום הבינה המלאכותית. בחברה מסבירים שלא קל למצוא מפתחים מומחים כדי לעמוד בדרישות הפרויקטים השונים. פלטפורמת AutoML מפעילה אלפי סימולציות בו זמנית כדי לקבוע אילו אזורים של הקוד טעונים שיפור, מבצעת בעצמה השינויים באלגוריתמים ומסוגלת להמשיך את תהליך השדרוג עד אשר תגיע להישג הנדרש.

 

בינה מלאכותית בינה מלאכותית צילום: SearchDataCenter

 

 

תוך שהיא משפרת את התוכנות, עשתה AutoML דבר שיפחיד כל מי שראה פעם אחד מסרטי "שליחות קטלנית": היא פיתחה שכפולים של עצמה. הליך שכפול זה אורך רק כמה שעות בעזרת האלגוריתם החכם, מה שהיה לוקח חודשים תמימים למפתח אנושי.

 

עדיין לא מדובר בבינה מלאכותית מלאה, שכן יצירת שכפולי קוד ואופטימיזציית אלגוריתמים חכמה אינה שקולה ליצירת רשת עצבית מלאכותית. תהליך כזה יצריך כמה פריצות דרך בתחום ה-AI, כשהמפתחים האנושיים מבקרים באופן רציף את פעולת התוכנה ומתפקדים כשומרי סף.  

 

 

 

תוכנות הבינה המלאכותית נוטות למצוא קיצורי דרך וקישורים שחלקם שגויים ואף אסורים אתית, כגון אפליה על רקע גיל, זהות אתנית או מגדר. זאת, משום שהן נשענות על מקרי עבר, כלומר תוכנות ומסדי נתונים שבנו מפתחים אנושיים, אשר עמדותיהם ותפיסותיהם מגולמות בתוכנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x