$
הייטק והון סיכון

דיווח: Gett מתקשה לגייס הון נוסף

החברה מעוניינת לגייס כחצי מיליארד דולר; פולקסווגן, שהשקיעה בה 300 מיליון בעבר, מהססת להצטרף לסבב. לפי הערכות, מתכננת ענקית הרכב להשקיע בשירות היסעים משלה

הגר רבט 17:2019.10.17
יצרנית המכוניות פולקסווגן, שהשקיעה בגט 300 מיליון דולר בעבר, נוטה לסרב להשתתף בסבב גיוס נוסף של החברה ומעדיפה להשקיע בשירות הסעות משל עצמה, כך דווח היום (ה') בבלומברג. גט סירבה להגיב לידיעה.

 

 

פולקסווגן השקיעה בגט במאי 2016 והשתיים אף הכריזו על שותפות אסטרטגית. יו"ר הדירקטוריון של פולקסווגן אמר אז שתחום הזמנת הנסיעות יהפוך לליבת עסקי ה"mobility on demand" של החברה.

 

מונית של Gett מונית של Gett

 

 

הוא הוסיף כי הטכנולוגיה של גט כבר כוללת אלגוריתמים מדויקים בחיזוי צורכי הלקוחות בתחבורה לפי דרישה. על סמך טכנולוגיה זו, Gett וקבוצת פולקסווגן יפעלו יחד כדי להשיג הבנה מעמיקה יותר של צורכי ניידות המשתמשים, יפתחו פתרונות מותאמים עבורם ויבחנו תחומי שת"פ, ביניהם כלי רכב אוטונומיים.

 

לפי בלומברג, גט מעוניינת לגייס כעת סבב של 500 מיליון ודלר, לפי הערכת שווי של 2-3 מיליארד דולר. ואולם, משקיעים חדשים מהססים לתמוך בחברה לפני שתשיג התחייבות מפולקסווגן וגט שוקלת כעת פיצול הסבב לשני שלבים, כדי לאפשר לענקית הרכב להשתתף במועד מאוחר יותר.

 

פולקסווגן השיקה בשנה שעברה את Moia, שירות להזמנת נסיעות שפעל בשיתוף עם גט. החברה התכוונה להשתמש בשירות החדש כדי להפעיל ציי רכב אוטונומי לנסיעות משותפות כבר ב-2021.

 

 

גט, שהוקמה ב-2010, גייסה עד היום כ-640 מיליון דולר ומעסיקה 1,500 עובדים. לחברה יש פעילות בכ-60 ערים בעולם בהן תל אביב, מוסקבה, לונדון וניו יורק. במאי השנה קנתה את אפליקציית הנסיעות ג'ונו בעסקה בשווי 200 מיליון דולר. מייסדי החברה הם דייב (שחר) וייסר ורועי מור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x