$
חדשות טכנולוגיה

פייסבוק משיקה משקפי מציאות מדומה זולים ב-199 דולר

המשקפיים הם אלחוטיים לחלוטין, כך שניתן יהיה להתחבר אליהם גם ללא צורך במחשב צמוד; צוקרברג: "המטרה - לחבר מיליארד אנשים למציאות הווירטואלית"

רפאל קאהאן 12:0112.10.17

פייסבוק השיקה אמש את זוג משקפי המציאות המדומה הזולים בעולם, Oculus Go. אלה צפויים להגיע לחנויות עם תג מחיר של כ-199 דולר. המטרה העיקרית של המשקפיים האלה היא לדברי מארק צוקרברג, "לחבר מיליארד אנשים למציאות המדומה". היתרון העיקרי של המשקפיים הוא שהם אלחוטיים לחלוטין, כך שניתן יהיה להתחבר אליהם גם ללא צורך במחשב צמוד. ההכרזה התבצעה במהלך כנס המפתחים של אוקולוס, חטיבת המציאות המדומה של פייסבוק.

 

הזמינות של המשקפיים צפויה להיות בשנה הבאה, אך צוקרברג לא נקב בתאריך מדויק. בתוך כך מפתחים יזכו לקבל לפני כולם את ערכת הפיתוח שתכונה Santa Cruz שתושק ככל הנראה לקראת סוף השנה הנוכחית. הרעיון הטכני שעומד מאחורי ה-Go הוא שהם צפויים להזכיר מאוד את משקפי ה-VR של משתמשי הסמארטפונים - רק ללא הסמארטפון.

 

המשקפיים יציעו רזולוציה של 2,560 על 1,440 פיקסלים (QHD) בפורמט רחב. העדשות שישולבו בתוכם הן אלו שנמצאות בדגם הבכיר יותר, ה-Rift.

 

אבל אלה לא ההכרזות היחידות של אוקולוס במהלך האירוע. גם משקפי ה-Rift הוותיקים זכו לעדכון מחיר למטה וכעת יימכרו בכ-399 דולר. משקפיים אלה מיועדים למשתמשים כבדים יותר כגון גיימרים. פייסבוק גם תכלול שש אפליקציות גיימינג בחבילה שכוללת גם זוג שלטים.

 

מארק צוקרברג מארק צוקרברג צילום: בלומברג

 

אבל ה-Rift לא מיועדים רק לגיימרים. אוקולוס גם השיקה חבילה ייעודית לעסקים וארגונים בעלות של כ-900 דולר. החבילה כוללת כל מה שצריך כדי למשל להפעיל תכנית הכשרה. זו הפעם הראשונה שאוקולוס מגדירה חבילה ייעודית לעסקים, זאת לאחר שגוגל החלה למכור את משקפי הגוגל גלאס שלה בגרסה ארגונית שזכתה להצלחה מסוימת.

 

המציאות המדומה צפויה לשנות את העולם, סיכם צוקרברג, הוא הציג דוגמה של ישישה בריטית בת 80 שמשתשמת באופן קבוע במשקפי מציאות מדומה כדי לבקר במקומות בהם לא היתה מעולם.

 

במקביל הציג מנכ"ל פייסבוק סדרה של פיצ'רים חדשים לאפליקציית הצ'ט הווירטואלית Hangout App Spaces. אלה כוללים העלאה של תכני מדיה של המשתמש ישירות לאפלקיציה ואפשרות לשלוח פוסטים תלת ממדיים שכוללים אובייקטים תלת ממדיים שמעוצבים בסגנון קומיקסאי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x