• תפריט
אינטרנט

צוקרברג שידר ביקור וירטואלי בפורטו ריקו, כדי למכור לכם VR

מנכ"ל פייסבוק הדגים את פלטפורמת המציאות המדומה של הרשת החברתית, דרך ביקור של דמותו המאוירת באי מוכה האסון. בתוך כך, ניצל את ההזדמנות כדי לספר כמה פייסבוק עוזרת לנפגעים, וכמה נהדרת הטכנולוגיה שלה

יואב סטולר 11:3810.10.17

מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג, העביר בשידור חי קפיצה קטנה שעשה ביחד עם מנהלת ה-AI רייצ'ל פרנקלין לפורטו ריקו מוכת האסון. השניים לא הגיעו לסייע בשיקום התשתיות שהרס ההוריקן מריה באי - כי אם בפלטפורמת המציאות המדומה Spaces של החברה, במסגרת ועידת Oculus Connect.

 

 

הפלטפורמה הציגה מפגשים בין אווטארים בדמות צוקרברג ופרנקלין, שמתרחשים בסביבה מדומה באמצעות משקפי הריפט של החברה. שני הבכירים הדגימו את ממשק הפלטפורמה, המאפשר מעבר בין מקומות וכוכבים במחוות יד פשוטה, כשבתפריט איך לא – הגינה על גג בניין פייסבוק, פורטו ריקו, הירח והסלון של צוקרברג.

 

 

סיור וירטואלי בטעם רע. צוקרברג ופרנקלין בפורטו ריקו המוצפת סיור וירטואלי בטעם רע. צוקרברג ופרנקלין בפורטו ריקו המוצפת צילום: מהפייסבוק של צוקרברג

 

 

מנכ"ל פייסבוק פנה לפרנקלין ואמר לה כי "זה מרגיש ממש כאילו אנחנו פה בפורטו ריקו". ואם לא די בכך, ביצע ניצול ציני למדי של האירוע: בעוד דמותו המאוירת מסתובבת במוקדי האסון באי, על רקע תמונות של משפחות חסרות כל, בחר לספר על תרומתה של פייסבוק למאמצי החילוץ.

 

 

 

בפורטו ריקו חיים יותר משלושה מיליון אזרחים אמריקאים, שרובם נותרו ללא חשמל, אספקת מים זורמים או תשתיות תקשורת בעקבות נזקי הסופה. גורמים ברשויות האי פנו לממשלת ארצות הברית בבקשה לעזרה ואף מתחו ביקורת על התנהלות הנשיא טראמפ לנוכח האסון. מספר חברות טכנולוגיה החלו לפעול לשיקום התשתיות, ביניהן פייסבוק, גוגל שפורסת תשתיות תקשורת ע"ב בלוני פרויקט Loon וטסלה, שמתכננת לספק חשמל ע"ב הסוללות התעשייתיות שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x