$
חדשות טכנולוגיה

אמזון תגייס 100 עובדים לקבוצת אלקסה בישראל

הקבוצה תמוקם בשני מרכזים בחיפה ובתל אביב ותנוהל על ידי יואל מארק ואייל איטח, יוצא מיקרוסופט שהצטרף לאחרונה לאמזון לתפקיד זה. החברה מחפשת בשלב זה מדענים, מהנדסי תוכנה ומנהלי מוצר שיעבדו בקבוצה החדשה. תהליך הגיוס נמצא כעת בעיצומו

מאיר אורבך 08:0802.10.17

ענקית הקמעונאות האמריקאית אמזון מקימה קבוצת מחקר פיתוח לאלקסה שופינג בישראל. הקבוצה שתעסיק כ-100 עובדים תנוהל על ידי אייל איטח, יוצא חברת מיקרוסופט שהצטרף לאמזון לתפקיד זה לאחרונה. החטיבה ומינויו של איטח נחשפו לאחרונה בכלכליסט.

 

 

 

על פי ההודעה הרישמית של החברה הקבוצה החדשה תמוקם בשני מרכזים בחיפה ותל אביב. החברה מחפשת בשלב זה מדענים, מהנדסי תוכנה ומנהלי מוצר שיעבדו בקבוצה החדשה. תהליך הגיוס לדברי החברה לקבוצה החדשה נמצא כעת בעיצומו.

 

אייל איטח אייל איטח

 

הקבוצה החדשה מתוכננת לפתח את הטכנולגיה שהיא הליבה של אלקסה ולפתור בעיות המתמקדות בשפה ובדיבור וחיפוש מדוייק יותר. בנוסף מציינת אמזון שהיא שכרה לאחרונה את אייל איטח ויואל מארק. איטח, בכיר במיקרוסופט ישמש כמנהל הקבוצה החדשה ויסייע לחברה לפתח יכולות של קניה באמצעות קול וחיפוש ויואל מארק תשמש כסגנית נשיא בינלאומית למחקר ותהיה אחראית על המדענים בארץ ובעולם.

 

יואל מארק יואל מארק צילום: אלעד גרשגורן

 

 

"אלקסה שופינג היא אחת מהטכנולוגיות המרגשות ביותר של ימינו שמסייעת ללקוחות לקנות ללא צורך במגע יד על ידי שימוש בקול בלבד כך שיוכלו לעשות זאת בזמנם החופשי", אומר אסף רונן סגן נשיא לאלקסה שופינג. "אנחנו נחושים להרחיב את הצוות של אלקסה שופינג עם כח רענן ואיכותי והכישרון בישראל יחד עם אייל ויואל הם צוות שיכול להוביל קבוצה חדשה של מהנדסים איכותיים".

 

אמזון החלה לבנות את הנוכחות שלה בישראל לפני חמש שנים עם הצמיחה של שירותי הענן במסגרת AWS והתפתחות מספר החברות הגדולות וחברות הסטארט-אפ בישראל. מאז צוות AWS גדל במהירות רבה ומאז רכשה החברה את אנאפורנה לאבס והקימה מרכז פיתוח בישראל המתמקד בטכנולוגיה חדשנית לחברה. הקבוצה החדשה תאפשר לאמזון להעמיק ולחזק את הנוכחות שלה בישראל ואת היכולות של החברה.

 

לאחרונה שכרה אמזון 11 קומות במגדלי שרונה בתל אביב בשטח כולל של 12 אלף מ"ר, שם צפוי להתבצע חלק משמעותי מפיתוח אלקסה - העוזרת הווירטואלית של החברה שאמורה לסייע בביצוע רכישות מקוונות ולשמש כעזר קולי.

 

נוסף לקומות ששכרה במגדלי שרונה, אמזון שכרה 300 חניות ברחבי הארץ. כמו כן, החברה שכרה גם את כל פרויקט מת"ם־ים בחיפה, בשטח כולל של 25 אלף מ"ר. אמזון שכרה את המתחם לתקופה של חמש שנים, והצפי הוא שהחברה תאכלס אותו בסוף 2018.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x