שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

טראמפ יוצא נגד פייסבוק; צוקרברג משיב אש

נשיא ארה"ב האשים את הרשת החברתית בצביעות והטיית דעת הציבור נגדו. מנכ"ל החברה טען שלהד"מ, ושפייסבוק עודדה משתמשים מכל רחבי הקשת הפוליטית להביע את דעתם - ולהצביע. זאת, על רקע חקירת המעורבות הרוסית בבחירות

ניצן סדן 08:5928.09.17

התנגשות בין שניים מהגורמים החזקים ביותר בעולם - נשיא ארצות הברית ומנכ"ל פייסבוק; אמש (ד') צייץ דונלד טראמפ בטוויטר שפייסבוק יצאה נגדו מתחילת דרכו הפוליטית וסייעה בהטיית דעת הציבור לרעתו. זאת, על רקע הגילויים האחרונים בדבר מעורבות רוסיה בבחירות 2016 בארה"ב, שבין היתר התבססה על ארגון אירועים דרך פייסבוק.

 

 

מארק צוקרברג, מנכ"ל החברה, השיב אש. הוא פרסם פוסט שסותר את דברי טראמפ בו כתב: "טראמפ טען שפייסבוק נגדו, הליברלים טענו שעזרנו לו; שני הצדדים זעמו על תכנים שפורסמו מבלי לתמוך בהם. אנו עודדנו אנשים לצאת ולהצביע בבחירות. הרבה יותר אנשים יכלו להביע את דעתם בבחירות האחרונות ונוצרו אינטראקציות שכנראה לא היו נוצרות מחוץ לפייסבוק... לכל מועמד היה עמוד בו תיקשר ישירות עם עשרות מיליוני משתמשים בכל יום. מנהלי הקמפיינים שילמו מאות מיליוני דולרים על פרסומות כדי לקדם מסרים".

 

מארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק צילום: אי פי איי

 

 

צוקרברג ניצל את ההזדמנות כדי לחזור בו מהצהרתו בדבר השימוש בפייסבוק להטיית הבחירות בידי גורמים חיצוניים. כשהופיעו לראשונה הטענות הנ"ל, ענה שהן מטורפות ואילו עכשיו הודה שטעה. הוא אף התייחס לפרסומות שרכשה רוסיה במהלך הקמפיין, אך אמר שהיקף הפרסום שנרכש בידי גורמים בארה"ב היה גדול פי אלף.

 

צוקרברג התעורר והגיב לנשיא מסיבה פשוטה: דימוי פייסבוק כזירה אובייקטיבית נמצא בסכנה, על רקע חקירת המעורבות הרוסית בבחירות; אמש הוזמנו נציגי פייסבוק וטוויטר להעיד בפני הוועדה המיוחדת של הקונגרס האמריקאי, שמטרתה לבחון את היקף המעורבות הרוסית והגורמים בארה"ב ששיתפו פעולה עם הקרמלין - לכאורה, שחקני מפתח במערכת הבחירות של טראמפ, מקורביו ויתכן שאף הנשיא עצמו.

 

 

 

צוקרברג שמר על ממלכתיות בתגובתו מכמה סיבות. ראשית, על אף כוחו הוא עדיין פועל במסגרת מערכת אמריקאית ונתון למרות החוק - ואינו מעוניין ליצור לו אויבים בבית הלבן. שנית, לפי הערכות, מתכנן מנכ"ל פייסבוק להיכנס בעצמו לפוליטיקה, ככל הנראה באפיק ליברלי 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x