$
אינטרנט

חדש ב-Wix: כלים חינמיים להנגשת אתרים לאנשים עם מוגבלויות

כלים חדשים שפיתחה פלטפורמת האתרים הפופולרית מאפשרים להוסיף יכולות כהדגשת טקסט, תיאור תמונות במילים, הסבר מילולי לאייקונים ועוד. לדברי החברה, הטמעת הכלים פשוטה וידידותית

יואב סטולר 16:3104.09.17

Wix הישראלית מציגה כלים ייעודים להנגשת אתרים עבור אנשים עם מוגבלויות. המיזם החל בענקית בניית האתרים לפני כשנה ויהיה שקוף עבור רוב הגולשים, אך יהווה שדרוג ניכר בשביל בעלי צרכים מיוחדים.

 

 

לא מדובר בכלים שנועדו להחליף את קוראי המסך או כלי הפקודות הקוליות והברייל, אלא תוספות קוד ייעודיות לכלי נגישות קיימים, שמקלות על הטמעה באתרי וויקס קיימים ובניית אתרים חדשים בפלטפורמה. למשל, בחרה וויקס להוסיף יכולת ככיתוב בגוון בולט, תיאור תמונה במילים, הנגשת טקסט לעיוורים והסבר מילולי עבור אייקונים. אמנם לא מדובר בבשורה טכנולוגית חדשה עבור בעלי המוגבלויות, אבל זו הזדמנות להנגשת כמות מהותית של אתרים: כ-70 מיליון מהם מבוססים על טכנולוגיית וויקס.

 

הודעת וויקס בדבר הכלים החדשים הודעת וויקס בדבר הכלים החדשים צילום: אתר WIX

 

 

נכון למועד הפרסום, עדיין לא חשפה החברה את היכולות החדשות באתרה, אך בשיחה עם "כלכליסט" נמסר מוויקס כי היכולות יתפרסמו בקרוב והשימוש בהן יתאפשר ללא תשלום. החברה הבטיחה שתיידע את כלל משתמשיה בעולם בדבר הכלים החדשים.

 

לדברי וויקס, הנגשת האתר באמצעות התכונות החדשות פשוטה מאוד עבור בעליו, ובחברה אף הוציאו מסמך הדרכה ייעודי ובו הנחיות לתיאור תמונות בטקסט, בחירת כיתוב בעל ניגודיות מתאימה ועוד. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x