$
חדשות טכנולוגיה

מבוכה במיקרוסופט: אפשר להוריד סרטים פיראטיים מחנות ווינדוס

חנות היישומים של החברה כוללת עשרות אפליקציות שמתגאות ביכולתן להציג למשתמש סרטים חדשים כמו "וונדר וומן", פרקי סדרות ומוזיקה בחינם. בכך, עוברת החברה על תנאי השימוש שהיא מציבה למפתחים

עומר כביר 12:4222.08.17

חנות האפליקציות של ווינדוס כוללת עשרות יישומים שמאפשרים הזרמה של תכנים פיראטיים - כך חושף את TorrentFreak, שמסקר את סצנת התוכן הפיראטי ברשת.  

 

 

לפי הדיווח, ניתן למצוא בחנות של מיקרוסופט עשרות אפליקציות שמבטיחות למשתמשים צפייה חינמית בשוברי קופות עדכניים כמו וונדר וומן, ספיידרמן והמומיה. אפליקציות אלו נמצאות לא פעם במיקום גבוה ברשימת האפליקציות הפופולריות, וגם זוכות לביקורות חיוביות מאוד מצד משתמשים.

 

יישומי התוכן הפיראטי בחנות מיקרוסופט יישומי התוכן הפיראטי בחנות מיקרוסופט צילום: The Verge

 

 

מרבית האפליקציות פועלות על גבי מספר פלטפורמות, ובהן החשב האישי, מכשירי מובייל וקונסולות אקסבוקס, וכוללות ממשק משתמש פשוט דמוי נטפליקס שמאפשר לצפות בתוכן בהקלקה אחת. באופן מפתיע, האפליקציות אף לא מנסות להסתיר את יכולותיהן, ומכריזות במפורש בתיאורן שהן מאפשרות צפייה בחינם בסרטים ובסדרות, כאשר צילומי המסך מבהירים שמדובר בתכנים חדשים ומבוקשים.

 

חלק מהאפליקציות מסתמכות על תשלום בתוך האפליקציה כדי לייצר הכנסות, בעוד שאחרות מציגות פרסומות, לעתים תוך שימוש ברשת הפרסום של מיקרוסופט עצמה. בטורנטפריק מציינים שבמקביל ניתן למצוא בחנות של מיקרוסופט גם אפליקציות רבות שמיועדות להזרמה ולהורדה של מוזיקה פיראטית.

 

מיקרוסופט טרם הגיבה לדיווח.

 

נאה דורש, נאה מקיים?

 

הדיווח בעייתי במיוחד בעבור מיקרוסופט, שכן כל אפליקציה שמועלות לחנות צריכה לקבל את אישור החברה ולעמוד בדרישות מסוימות, בהן שמירה על זכויות קניין רוחני.

 

 

 

העובדה שכל כך הרבה אפליקציות פיראטיות מצאו את דרכן לחנות, ואף זכו לפופולריות רבה, מעלה תהיות רבות לגבי אמינות הליך האישור של מיקרוסופט. תהיות אלו רלוונטיות לא רק לאפליקציות שמציעות תכנים פיראטיים אלא גם לאפשרות שאפליקציות זדוניות שעלולות להזיק למשתמש הצליחו לעקוף את הליך הסינון של מיקרוסופט ולמצוא את דרכן לחנות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x