שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

דיווח: טסלה מפתחת משאית אוטונומית חשמלית

טסלה נכנסת לתחום ההובלה האוטונומית, בו פעילה כיום רק Otto מבית אובר. זאת, בעוד מירוץ החימוש הטכנולוגי בתחום הרכב הפרטי צובר תאוצה. הניסויים הראשונים של משאית טסלה צפויים להתחיל בקרוב בנוואדה

רפאל קאהאן 13:4210.08.17
טסלה מפתחת משאית סמי טריילר חשמלית ואוטונומית, כך לפי דיווח של סוכנות רויטרס מאמש. המשאית תופעל במתכונת עצמאית או כחלק משיירה שתעקוב אחר רכב מוביל. מתכתובת של טסלה עם רשות התחבורה של נוואדה עולה כי הפרויקט צפוי להיכנס בקרוב לשלב הניסויים באב טיפוס. החברה מנהלת מגעים לביצוע ניסויים גם בקליפורניה.

 

 

מזה כשנה ידוע שטסלה עובדת על פיתוח משאית חשמלית. מנכ"ל החברה, אלון מאסק, צייץ באפריל שעבר כי ההשקה צפויה בספטמבר הקרוב. עם זאת, רק עתה נודע כי המשאית צפויה לכלול טכנולוגיית נסיעה אוטונומית.

 

חברת Otto, שנרכשה ע"י אובר, היתה הראשונה להציג ניסוי מוצלח במשאית שכזו, מבוססת מנוע סטנדרטי. ואולם, צל כבד מאיים על הפרויקט של אובר, בדמות תביעה שספגה מגוגל בגין גניבה לכאורה של קניין רוחני.

 

טסלה 3 צפויה אף היא להפוך אוטונומית טסלה 3 צפויה אף היא להפוך אוטונומית צילום: Tesla

 

 

טסלה צפויה להוסיף לדגם אחר שלה, המכונית המוזלת Tesla 3, יכולות נהיגה אוטונומית שתפתח בעצמה. אחת הבעיות של החברה היא שלמרות הסיקור הנרחב לו זוכה, החברה לא הציגה עדיין רווחיות שתשתווה לרעש שהיא מייצרת. זאת, בשעה שיצרניות רכב מסורתיות כבר החלו להשיק תכונות מתקדמות במכוניות שלהם.

 

 

אאודי, למשל, הציגה מערכות נהיגה אטונומיות בדגמי היוקרה שלה; פורד נמצאת בתהליכים מתקדמים להשקה של מכוניות אוטונומיות; ואילו וולוו כבר הודיעה רשמית שתעבור להנעה חשמלית בכל דגמיה בשלוש השנים הקרובות. טסלה עדיין לא מסוגלת להציג יכולות ייצור מקבילות לענקיות התחבורה, ודווקא הכניסה לתחום ההובלה היבשתית עשוי לספק לה קטגוריית מוצר נוספת.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x