$
הייטק והון סיכון

Somatix גייסה 6 מיליון דולר

החברה פיתחה פלטפורמה שמנטרת את מצבם הבריאותי של משתמשים בעזרת נתונים שמגיעים ממחשוב לביש - ומעבירה את המידע לרופאים המטפלים או למעסיקים. את סבב הגיוס הובילה קרן דיגיטליס

מאיר אורבך 16:3325.07.17

חברת הבריאות הדיגיטלית הישראלית סומטיקס (Somatix) גייסה 6 מיליון דולר בסבב ראשון בהובלת קרן דיגיטליס האמריקאית, שמתמחה בתחום הבריאות. באפריל 2015 גייסה החברה השקעת seed ממשקיעים פרטיים בהיקף של 1.5 מיליון דולר.

 

 

הפלטפורמה של סומטיקס מאפשרת ללקוחותיה לנטר מרחוק ולקיים קשר עם עובדים, מטופלים או מבוטחים הנמצאים בתהליכי התמכרות, שיקום, או שמירה על מצב שיגרתי נאות. סומטיקס אוספת כמות מידע על בסיס שעונים או צמידים חכמים, ממיינת ומנתחת אותו בענן. לאחר מכן, מועברות תובנות בנוגע למצבו הפיזיולוגי והנפשי של המטופל לנותן שירותי הבריאות או למעסיק שלו.

 

 

ערן אופיר, מנכ"ל החברה ערן אופיר, מנכ"ל החברה צילום: רונה טפר

 

 

הנתונים והתובנות יכולים לשמש מעסיקים, חברות ביטוח או נותני שירותי בריאות למתן תמריצים לתהליכי שיקום או להתריע בפני שינוי לרעה במצב המטופל. "תעשיית הניטור מרחוק של מדדים הרפואיים של מטופלים צברה בשנים האחרונות תנופה חסרת תקדים. יחד עם זאת, למעט סומטיקס, אין עדיין טכנולוגיה שיודעת לאסוף, לנתח ולהפיק תובנות מתנועות הידיים ולכן מושכת החברה את תשומת לבם של גורמים שונים בתעשייה כגון ארגוני בריאות, ביטוח, חברות תרופות ועוד" אמר ערן אופיר, מנכ"ל סומטיקס ומייסד-שותף. "עדות לכך היא שיתופה בשני אקסלרטורים אמריקאים יוקרתיים בתחום הבריאות במהלך 2016 - Dreamit Health מפילדלפיה ו-NY Digital Health Accelerator - שמקבל כל שנה 6 סטארט-אפים בלבד. סומטיקס היא החברה הישראלית הראשונה שהתקבלה לתוכנית זו".

 

יצוין כי בשלב הנוכחי החברה מתמקדת אסטרטגית בשני פתרונות העונים על צרכים הולכים וגוברים במערכות בריאות רבות בעולם: מעקב אחר יעילות הטיפולים בהתמכרויות שונות ושמירה על איכות החיים של אנשים בגיל השלישי .

 

 

החברה נוסדה בפברואר 2015 על ידי אופיר ואורי שצברג ומונה כיום 12 עובדים. היא נמצאת כעת בתהליכי צמיחה מואצים במטרה לגייס עוד כ-15 עובדים בעיקר בתחומי הפיתוח. סומטיקס עורכת כיום מחקרים קליניים עם מוסדות מובילים בארה"ב ביניהם אוניברסיטאות Yale, נורת'ווסטרן, ייל ו-Upenn ומוסדות נוספים בקנדה, אירופה וישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x