$
הייטק והון סיכון

ExitValley הישראלית מתרחבת לאנגליה

הפלטפורמה הישראלית לגיוס השקעות המונים היתה הראשונה מסוגה בארץ ואף סייעה בגיבוש חקיקה בתחום. ההתרחבות לאירופה תאפשר ליזמים לגייס סבבי המשך ללא הגבלה

מאיר אורבך 14:4524.07.17

פלטפורמת השקעות ההמונים אקזיטוואלי (ExitValley) יוצאת לאנגליה, כדי לאפשר ליזמים ישראלים לגייס ממשקיעים מאירופה. עד כה, פעלה ExitValley רק בארץ והתמקדה בסבבי Seed ו-Pre Seed בסכומים של כחצי מיליון דולר; מעתה, תאפשר לבצע סבבי המשך לחברות שגייסו דרכה ולחברות בוגרות ללא הגבלה.

 

 

אקזיטוואלי הוקמה על ידי הוקמה בידי ירון אדלר, יניב שריון ועודד פדרבוש ב-2015. מאז גייסו דרכה יזמים יותר מ-16 מיליון שקל. בין החברות המגייסות נמנות VRHealth שמפתחת תוכנות לשיקום פיזיותרפי המשלבות ניתוח דאטה בזמן אמת עם אלגוריתמיקת בינה מלאכותית, Spaceek, שפיתחה שירות איתור חניה מתקדם, VDroom שפיתחה פלטפורמה לבניית אתרי מציאות מדומה לדירות ובתי מלון ועוד.

 

 

מתרחבת. אקזיט ואלי מתרחבת. אקזיט ואלי

  

תעשיית השקעות ההמונים בבריטניה היא מהמפותחות בעולם; ב-2013 הושלמה במדינה חקיקה בתחום, שהיוותה בסיס לחקיקה במדינות אחרות. את שוק השקעות ההמונים הבריטי מובילה קראודקיוב (Crowdcube), שמאז 2013 גויסו דרכה יותר מ-310 מיליון ליש"ט וההשקעה הממוצעת עומדת על 1,800 ליש"ט. רגולציית השקעות ההמונים הושלמה גם בארה"ב במאי 2016, עם כניסתו לתוקף של סעיף 3 לחוק ה-JOBS ACT האמריקאי.

 

בישראל הושלמה חקיקת השקעות ההמונים במרץ האחרון. בדיונים שהובילו לגיבוש וניסוח סעיפיה לקחה חלק ExitValley, שהעלתה מספר הצעות שהתקבלו כחלק מהמדיניות הרשמית בנושא. החקיקה החדשה, שנועדה לעודד את תחום ההשקעות בסטארט-אפים, מאפשרת לחברות ישראליות לגייס באמצעות פלטפורמות מקוונות ממספר בלתי מוגבל של משקיעים ישראלים.

 

 

יניב שריון, מנכ"ל ExitValley, אמר: "הקמנו את ExitValley עם כיוון ברור ושאיפות גלובליות. היינו הראשונים בארץ ובאמצעות עבודה קשה ייסדנו את תחום השקעות ההמונים בישראל, גייסנו יותר מ-16 מיליון שקל עבור מגוון חברות, הובלנו את חקיקת השקעות ההמונים, והפכנו את ExitValley לפלטפורמה הגדולה בארץ, עם קהילה של אלפי משקיעים רשומים. כעת אנחנו יוצאים לאנגליה במטרה להפוך לשחקן מרכזי בתעשיית השקעות ההמונים העולמית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x