$
הייטק והון סיכון

DayTwo השלימה גיוס של 12 מיליון דולר מג'ונסון אנד ג'ונסון ומריוס נכט

החברה המספקת ללקוחותיה המלצות תזונה מותאמות אישית, בהתבסס על מיפוי וניתוח הרכב חיידקי המעי, יצאה לסבב גיוס ראשון

מאיר אורבך 07:4427.06.17

חברת הסטארטאפ DayTwo השלימה גיוס הון בהיקף של 12 מיליון דולר מתאגיד ג'ונסון אנד ג'ונסון וממריוס נכט שייסד את החברה והגדיל את השקעתו בה. עוד השתתפו בסבב הגיוס רשת בתי החולים האמריקאית מאיו קליניק, הקרן הצרפתית Seventure Partners המתמחה בהשקעות בתחום חיידקי המעי ומשקיעים פרטיים נוספים. זהו סבב הגיוס הראשון של החברה שיחד עם השקעות קודמות הושקע בה עד כה סכום כולל של 17 מיליון דולר.

 

DayTwo מספקת ללקוחותיה המלצות תזונה מותאמות אישית, בהתבסס על מיפוי וניתוח הרכב חיידקי המעי (microbiome), במטרה לאפשר לכל אדם לשמור על רמות מאוזנות של סוכר בדם ובכך לשמור על אורח חיים בריא יותר.

 

DayTwo נשענת על עבודה של שני חוקרים ממכון ויצמן, פרופ' ערן סגל וד"ר ערן אלינב, שפיתחו אלגוריתם המסוגל להתאים לכל אדם את המזון הנכון לו, בהתבסס על הרכב חיידקי מערכת העיכול הייחודי שלו. מזון מותאם אישית כזה יכול, למשל, להפחית את רמות הסוכר בדם, ובזכות כך למנוע התפרצות סכרת ולסייע בהורדת משקל.

 

הקשר בינו נט לבין החוקרים נוצר בעקיפין. סגל ייעץ לחברה שנכט היה קשור אליה, ומישהו בחברה אמר לו שכדאי לו להיפגש עם החוקר, שהוא "איש מעניין". "אז, לפני שלוש שנים, היה לי יותר זמן פנוי מאשר היום, ואמרתי 'יאללה'", נכט מספר בראיון שנתן ל"כלכליסט". "בפגישה סגל ואלינב סיפרו לי על המחקר שלהם. הם לקחו אלף איש, בדקו את הרכב חיידקי המעי שלהם, ועקבו אחריהם כדי לראות איך גופם מגיב למזונות שונים ואיך זה מתבטא למשל ברמת הסוכר. כך הסתבר שיש קשר בין האוכל שאוכלים וחיידקי מערכת העיכול לבין רמת הסוכר בדם.

 

מריוס נכט מריוס נכט צילום: אוראל כהן

 

"ואז הם עשו ניסוי נוסף ונתנו לאנשים את המזונות שמתאימים להם לפי האלגוריתם שפיתחו, והוכיחו שבאמת אנשים מגיבים למזונות המומלצים, בהתבסס על החיידקים שלהם, טוב יותר מלמזונות אחרים. הם ממש הצליחו לאזן להם את רמות הסוכר בדם, ומה שמדהים הוא שמזון שהיה טוב לאדם אחד ואיזן לו את הסוכר עשה בדיוק להפך לאדם אחר".

 

הטכנולוגיה של DayTwo מבוססת על אלגוריתם machine learning המאפשר לחזות את תגובת הסוכר בדם לאחר הארוחה. המלצות התזונה המותאמות אישית לכל משתמש מונגשות באמצעות אפליקציה בסמארטפון ובמחשב דרכה יכול המשתמש לברר לגבי מזונות המומלצים עבורו ואף מאפשרת למשתמש להרכיב ארוחות בעצמו ולקבל ציון אישי עבורן. החברה השיקה לאחרונה את תוכנית השותפים שמאפשרת לדיאטנים, תזונאים ומרפאות העוסקות בתזונה מותאמת אישית ליהנות מהטכנולוגיה פורצת הדרך ולספק שירות מותאם אישית מבוסס ניתוח Microbiome ללקוחותיהם.

 

השקעת ההון תסייע לחברה להמשיך להתרחב ולגייס טאלנטים לצוותי פיתוח המוצר אשר עוסק בעולמות ה-Big Data Predictive Modeling and Machine learning, בנוסף תשמש ההשקעה להרחבת התשתית המסחרית בישראל וארה"ב וכן להמשך מחקר בשיתוף מכון ויצמן ומאיו קליניק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x