$
אינטרנט

חנויות מקוונות שימשו להלבנת הון בתעשיית ההימורים

תחקיר של רויטרס גילה כי שבעה אתרים מבוססים באירופה שימשו כמערכת תשלומים לאתרי הימורים לא-חוקיים - תעשייה שמגלגלת 40 מיליארד דולר בשנה. בעקבות התחקיר, נסגרו האתרים, שקושרו לחברות בלטביה וגיאורגיה

ויקי אוסלנדר 13:2626.06.17

מחקר של רויטרס מצא רשת דמה של חנויות למסחר מקוון. לפי רויטרס, שבעה אתרים שמציעים מוצרים כבדים, דגלים וסרטי DVD ולכאורה מבוססים באירופה הם מזויפים - ומשמשים בפועל כמערכת תשלומים לתעשיית ההימורים.

ברויטרס ניסו לבצע רכישות באמצעות אתרים אלו; אף שהתשלום עובד על ידי מערכת סליקה, בסופו של דבר העסקאות בוטלו על ידי המוכרים והכסף הושב לבעליו. בעקבות פניה של גוף החדשות לאתרים השונים נאמר לרויטרס על ידי נציגי מכירות כי האתרים לא מוכרים בפועל את המוצרים המפורסמים, אלא מסייעים להעברת תשלומי הימורים של מאות אתרי משחקים, בעיקר עבור משתמשים מארה"ב. לאחר פניות של רויטרס לחברות הסליקה וכרטיסי האשראי לתגובה בנושא נסגרו האתרים הנידונים.

 

אתרי קניות - לא רק לשופינג. אילוסטרציה אתרי קניות - לא רק לשופינג. אילוסטרציה צילום: אימג'בנק, thinkstock

 

מתחבאים מתחת לאף

 

שבעת האתרים היו ככל הנראה חלק מרשת של 50 אתרים, שבבעלות חברות שרשומות בגיאורגיה ולטביה. אתרי דמה מהסוג שמצא רויטרס לא אמורים להיות נגישים במיוחד לציבור הרחב, אלא ההפך - קשים לזיהוי ורחוקים מעין הציבור ובעיקר הרגולטורים השונים. מטרתם לשמש רק ככלי לגביית תשלומים כתוצאה מהימורים לא חוקיים.

 

הצלחת אתרים מסוג זה לנתב כספים מבלי שחברות כרטיסי אשראי, בנקים או רגולטורים שונים יהיו מודעים לפעילותם האמתית נובעת, כך לפי רויטרס, מפרצות שקיימות במערכות סליקת התשלומים. בעוד שהבנקים נשענים על פעילותן התקינה של חברות הסליקה השונות, על הפיקוח שהן מטילות על העסקאות שאותן היא מתווכת, בפועל המנגנונים שלהם חסרים. בכך, הם מהווים את החוליה החלשה ביותר בשרשרת העברת הכספים בערוצים המקוונים. תעשיית ההימורים הלא-חוקיים מגלגלת כ-40 מיליארד דולר בשנה ברחבי העולם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x