$
אינטרנט

זיר"ה ממשיך לערוף ראשים: סגר את אתר הכתוביות Torec

האתר הישראלי סיפק כתוביות לתוספי Kodi, להנאת צופי הסרטים והסדרות ברשת. ארגון זיר"ה ממשיך לצוד את מפעילי השירותים לקודי אך מתקשה מאוד, שכן הציבור הישראלי מפרגן למפעילי האתרים ואף תורם להם כסף

שירות כלכליסט 13:0613.06.17

ארגון זיר"ה ממשיך במלחמתו נגד אתרי ושירותי הצפייה הפיראטית בישראל: אתמול (ב') סגר הארגון את אתר Torec, שהציג למשתמשי פלטפורמת הסטרימינג Kodi ודומיה כתוביות עבור סרטים וסדרות.

לפי דיווח של אתר גיקטיים, שירותי האתר חדלו מלפעול מבלי להודיע למשתמשים ומפעיליו לא סיפקו הסברים ברורים. ברשת הישראלית קיימים אתרים רבים המציעים כתוביות, תוספים לקודי, לינקים ואלמנטים נוספים שיכולים לסייע לצופים לצרוך תוכן פיראטי - ואתר Torec היה אחד הוותיקים ביותר; הוא הציע תרגומים מלאים רבים לסרטים וסדרות. לטענת זיר"ה, Torec נתן ידו להפרת הזכויות של בעלי התכנים שצרכו הגולשים ועל כן נסגר; זאת, על אף שלא הציג בעצמו תוכן גנוב או חיבר אליו משתמשים.

הודעת הסגירה של זיר"ה באתר Torec הודעת הסגירה של זיר"ה באתר Torec צילום: צילום מסך

 

זיר"ה, שמייצג בעלי תוכן כהוט, יס, רשת, קשת וסרטי יונייטד קינג, הגביר את פעילותו בחודשים האחרונים ואף הגיע למספר הישגים בולטים; לאחרונה סגר את שלושת אתרי תוספי הקודי הפופולריים ביותר בישראל, Abeksis.com, Kodiwizadil.net ו-revivo-kodi.com. הם הפסיקו לפעול במסגרת הסכם פשרה עם זיר"ה, במסגרתו ישלמו מפעיליהם 50 אלף שקל לבעלי התוכן וייקנסו במאה אלף נוספים אם יחזרו להפעיל שירותים לקודי.

 

בפועל, מתקשה זיר"ה לאתר ולעצור את פעילות אתרי השירותים הנלווים לקודי, משום שהמפעילים נהנים מתמיכה נרחבת של הציבור הישראלי ויכולים בקלות לעבור לשירותי אחסון אחרים, כתובות אחרות ולהמשיך לחמוק מזיר"ה. התמיכה של הציבור התבטאה לאחרונה בפרויקט מימון המונים שהרימו מפעילי האתרים שנבעו בידי זיר"ה; הם קיבלו מקהל הגולשים תרומה של 52,000 שקל, יותר מסכום הקנס שהוטל עליהם

בטל שלח
    לכל התגובות
    x