שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

שכר לימוד: קורסרה גייסה 64 מיליון דולר

החברה, שמפעילה שירות בינלאומי ללימודים אקדמיים ברשת בחינם, מוערכת ב-800 מיליון דולר. היא תשתמש בגיוס לקידום שירות ההשתלמויות המקצועיות שלה ופיתוח מסלולים אקדמיים בשיתוף מוסדות בצרפת ובארה"ב

רפאל קאהאן 16:2008.06.17
קורסרה, אתר הלימודים המקוונים הגדול בעולם הודיע אתמול (ד') על סבב D של כ-64 מיליון דולר לפי שווי של כ-800 מיליון דולר. את הסבב הובילה GSV והשתתפו בו קליינר פרקינס, לרן קפיטל וקרן למפרט. קורסרה, שהוקמה ב-2012, משתפת פעולה עם אוניברסיטאות מובילות כדי להפיץ את הקורסים שלהן באינטרנט. לאתר יש כיום כ-26 מיליון סטודנטים רשומים.

חלק ניכר מהקורסים של קורסרה ניתנים בחינם וחלקם מזכה את הלומדים בנקודות לתארים שונים. במקביל, החברה מפתחת פעילות של לימודים מקוונים מקצועיים. היא החלה באוגוסט שעבר עם פתרון חדש שנקרא קורסרה לעסקים ומיועד להעביר לעובדים השתלמויות מקצועיות. מעט לאחר מכן היא גם השיקה גרסה מקבילה לממשלות ומלכ"רים. לפני מספר חודשים היא גם חתמה על הסכם שיתוף פעולה להפצת מוצריה על גבי הענן של גוגל.

 

אתר קורסרה אתר קורסרה

 

הסבב הנוכחי מגדיל את סך ההשקעות בחברה ל-210 מיליון דולר. הסבב הנוכחי ישמש אותה לשיווק וכן לפיתוח של שני מסלולי לימודים למאסטר הראשון ביזמות וחדשנות שהיא פתחה עם בית הספר הגבוה למסחר בפריז (HEC) והשני במימון וחשבונאות עם אוניברסיטת אילינוי. המימון ישמש אותה גם לפיתוח של מוצרים נוספים - כך מסר דירקטוריון החברה.

 

שוק ההשתלמויות המקוונות לעסקים שווה כ-12 מיליארד דולר בשנה בארה"ב לבדה - כך על פי נתונים מ-2015. עם זאת ישנן הערכות שהוא עשוי לצמוח לכ-31 מיליארד דולר ברחבי העולם עד 2020. לקורסרה יש מתחרות רבות בתחום; העיקרית שבהן היא Udemy שגייסה בשנה שעברה 60 מיליון דולר והגיעה כך להיקף גיוסים של כ-170 מיליון דולר. עוד ניתן לציין את אתר לימוד השפות המקוון Duolingo שגייס לאחרונה 45 מיליון דולר וכן Udacity שחגגה לאחרונה חמש שנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x