$
אינטרנט

ארה"ב: קהילת Kodi בפאניקה, מפתחי התוספים בורחים מהרשת

תביעה שהוגשה במדינה נגד תוספי Phoenix, Zem TV ו-UK Turks עוררה בהלה בקהילת הפיתוח של פלטפורמת הסטרימינג הפופולרית. עשרות מפתחים מחקו את התוספים שלהם, מפחד מתביעות נוספות

רפאל קאהאן 13:4308.06.17

 

 

רבים מהתוספים הפופולריים ביותר בעולם ל-Kodi נסגרו השבוע. לפי דיווח של TorrentFreak, בין השאר חוסלו Phoenix, Zem TV ו-UK Turks (הרשימה המלאה בלינק זה). 

חלק מהמפתחים הסירו מהרשת את התוספים שכתבו בגלל תביעת זכויות יוצרים שהגישה ספקית הטלוויזיה בלוויין Dish.

 

תוספי קודי הם מהרכיבים שהפכו את פלטפורמת הסטרימינג לכל כך פופולרית - ומאפשרים לגולשים לצפות בסרטים, סדרות, ערוצי טלוויזיה מכל סוג וליהנות משירותים נלווים ככתוביות ורכיבים חברתיים. התביעה שהגישה דיש עומדת על 150 אלף דולר, נגד מפתחי פניקס ו-ZemTV. בעקבותיה, מחקו עשרות מפתחים בקהילת קודי את התוספים שלהם. הנתבעים, מצידם, טוענים שהם לא מרוויחים כסף מהפיתוחים שלהם ושמדובר בתחביב - ושהם אוהבים לתת לקהילת קודי הגדולה כלים שיסייעו לגולשים לצרוך תוכן.

 

קודי קודי

 

התקופה האחרונה קשה במיוחד עבור מפעילי התוספים והמשתמשים שלהם: בחודש שעבר הודיע בית המשפט של האיחוד האירופי שסטרימרים שמגיעים עם קודי אינם חוקיים גם כללו מראש תוספים שפוגעים בזכויות יוצרים; לפני עשרה ימים נודע שארגון זיר"ה שמייצג חברות תוכן בישראל הגיעו להסדר עם מפתחי תוספים ישראלים שהביא להורדה שלהם; uכעת גם בארה"ב החבל מתהדק.

 

קודי עצמה נמצאת במלכוד: כחברה' היא לא מעודדת שימוש בתוספים אך מודעת לכך שהם מוקד משיכה מרכזי אליה. החברה מעולם לא יצאה באופן רשמי נגד התופעה - ופשוט מבקשת מהמפתחים שלא לקשור עצמם ישירות לתוכנה. קודי מנסה כבר זמן רב למשוך אפליקציות כגון נטפליקס, אמזון או הולו לפלטפורמה שלה - ואולם השימוש הנרחב שלה להזרמת תוכן פירטי וכן הבעיות המשפטיות שעולות מכך אינן מסייעות לה בכך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x