$
חדשות טכנולוגיה

עצמון מינס מונה למנהל החדש של המאגר הביומטרי

מינס מחליף בתפקיד את גון קמני, שפרש במפתיע לפני חצי שנה

עומר כביר 20:1524.05.17

מנהל חדש למאגר הביומטרי: עצמון מינס מונה לראש הרשות לניהול המאגר הביומטרי – כך הודיע הערב משרד הפנים.

 

מינס מונה אחרי חצי שנה שבמהלכה התנהלה הרשות ללא מנהל קבוע, מאז פרש שגון קמני פרש במפתיע מהתפקיד. בתקופה שחלפה פעלה הרשות תחת ניהולו הזמני של סמנכ"ל משרד הפנים, אבי חליבה. וזאת, דווקא בתקופה הקריטית ביותר של סיום תקופת הפיילוט הביומטרי והמעבר לפעילות במתכונת קבועה ומחייבת ב-1 ביוני.

 

מינויו של מינס אושר היום פה אחד בוועדת האיתור של נציבות שירות המדינה, ובעקבות האישור שר הפנים אריה דרעי מינה אותו לתפקיד. לפי הודעת משרד הפנים למינס, בן 55, ניסיון רב בניהול חברות בולטות במשק, ובין השאר שימש כסמנכ"ל טכנולוגיות ומערכות מידע בישראכרט, ויזה ועמידר. את שירותו הצבאי עשה כמתכנת ומנתח מערכות לוגיסטיות בחיל האוויר. 

שר הפנים אריה דרעי מנפיק תעודה ביומטרית שר הפנים אריה דרעי מנפיק תעודה ביומטרית צילום: מוקי שוורץ

 

 

"מדובר באדם ראוי ומקצועי, עם רקורד מקצועי מהמעלה הראשונה", אמר השר דרעי בהודעה לעיתונות. "אני משוכנע כי עצמון מינס יזניק קדימה את נושא אבטחת המאגר הביומטרי, העומד לחולל מהפכה חיובית בתחום תעודות הזהות והדרכונים החכמים של מדינת ישראל".

 

ההודעה על המינוי התקבלה שבוע לאחר שפורסם ב"כלכליסט" שמתנגדי המאגר פנו לוועדת הכנסת שמפקחת על פעילות המאגר הביומטרי בדרישה לעצור את כניסתו לתוקף של החוק שמכשיר את הפיכת המאגר לקבוע, שכן הרשות הביומטרית פועלת ללא מנהל קבוע.

 

"עצוב לראות שלקח חצי שנה לאייש את התפקיד ורק עכשיו, לאחר פניה של התנועה לזכויות דיגיטליות לוועדה המשותפת ושבוע לפני שהמאגר מתחיל לפעול ממונה יושב ראש לרשות", אמר היום בתגובה היועץ המשפטי של התנועה לזכויות דיגיטליות, עו"ד יהונתן קלינגר. "האם בשבוע עד לתחילת הפעילות במאגר יספיק ראש הרשות החדש להכיר את העבודה, לרענן את נהלי אבטחת המידע, לסיים את קבלת המפתחות ולהתחיל לעבוד? ספק רב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x