• תפריט
אפליקציות

חדש בפינטרסט: פרסמו תמונת אוכל וקבלו את המתכון

הפתעה לבשלנים: החברה העניקה לתכונת הבינה המלאכותית שלה יכולת זיהוי מנות על בסיס תמונות - וקישור מיידי למתכונים רלוונטיים. פינטרסט מנסה להוון את קטגוריית המזון בה, שכוללת יותר מ-15 מיליארד פריטים

ויקי אוסלנדר 11:2224.05.17

פינטרסט מגייסת את הבינה מלאכותית לטובת הבשלנים החובבים: הרשת החברתית מציעה היום ל-150 מיליון המשתמשים באפליקציה שלה את האפשרות לקבל מתכונים על בסיס תמונות של מנות אוכל.

החברה שהוקמה ב-2009 עדכנה את האפליקציה שלה כך שתוכנת ה-Lens, המאפשרת זיהוי חפצים באמצעות מצלמת הסמארטפון וקבלת מידע כתוב עליו, תוכל לזהות גם מאכלים שונים. לאחר ש-Lens מזהה את המאכל, היא תציע למשתמש מתכון בהשראת אותה תמונה. בהנחה שהאפליקציה תהיה בעלת יכולת זיהוי גבוהה, מדובר על גן עדן של בשלנים ופודיז. לכאורה, הם אפילו לא יצטרכו לדעת מה בצלחת" מספיק שיכוונו את המצלמה שלהם אל המאכל ופינטרסט תעשה את היתר.

 

אפליקציית פינטרסט החדשה אפליקציית פינטרסט החדשה צילום: Pinterest blog

 

המהלך נועד למנף את הקטגוריה הפופולרית ביותר בפינטרסט - המזון. לפי החברה, יש ברשת שלה יותר מ-15 מיליארד פריטים בקטגוריית המזון - יותר מכל קטגוריה אחרת. לטענת החברה, במהלך 2016 בוצעו כ-5 מיליארד חיפושים ברשת שלה בנושא. עדכון ה-Lens מצטרף לעדכון נוסף שיאפשר למשתמשים לאתר מתכונים לפי קטגוריות מורכבות יותר כמו משך בישול, סגנון, מאכלים טבעוניים או ללא גלוטן או מבוסס על המרכיבים שיש במקרר.

 

פינטרסט השיקה את Lens בפברואר השנה, אז היא שימשה בעיקר לזיהוי חפצים דוממים בכ-750 קטגוריות שונות. היום ה-Lens מסוגלות לזהות יותר מפריט אחד בתמונה והחברה טוענת כי בהמשך השנה יוכלו גם מפרסמים לנצל את הפלטפורמה. אלו יוכלו להציע למשתמש – אחרי שהשתמש ב-Lens כדי לזהות מוצר – אפשרות לרכוש מוצר שדומה לחפץ המקורי.

 

בכנס המפתחים של גוגל שהתקיים לאחרונה, הציגה ענקית הטכנולוגיה תוכנה דומה גם היא בשם Lens. אפליקציה שמשתמשת בטכנולוגיית זיהוי תמונה כדי לזהות חפצים בזמן אמת דרך מצלמת הטלפון. לפי מנכ"ל גוגל העולמית סונדר פיצ'אי, רמת התחכום של האפליקציה גבוהה מספיק כדי להצליח לזהות את סוג ספציפי של פרח או לדעת לזהות מדבקת סיסמת ראוטר כדי לעדכן אוטומטית אותה לגלישה באמצעות המכשיר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x