$
אינטרנט

ארגון זיר"ה פועל לחיסול אתרי התוספים ל-Kodi בישראל

הארגון, שנלחם בגניבות התוכן ביחד עם ספקיות כ-HOT, yes וארגוני זכויות יוצרים, הגיש צווי מניעה נגד מספר אתרים המספקים הרחבות של אפליקציית הסטרימינג הפופולרית. האם יצליח לנתק את הישראלים מקודי?

רפאל קאהאן 12:1722.05.17
ארגון זיר"ה, המייצג ספקיות תוכן בישראל, יוצא למלחמה נגד Kodi: לפי דיווח של אתר TGspot, הגיש הארגון בקשה לחסימת מספר אתרים המציגים תוספים וכלי סטרימינג עבור פלטפורמת שיתוף התוכן הפופולרית.
בין היתר, הוגשה בקשה לצווי מניעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד האתרים Abeksis.com, Kodiwizadil.net ו-revivo-kodi.com. זה אינו הניסיון הראשון של זיר"ה להילחם בהפצת תכנים לא מאושרת בישראל; הארגון הצליח כבר לאשר צווי מניעה נגד שורת אתרי סטרימינג, ביניהם sdarot. ואולם, האתרים הללו פשוט החליפו כתובות ושירותי אחסון וממשיכים לפעול בחופשיות יחסית.
ממשק קודי ממשק קודי

 

בעבר, ניסה הארגון גם לגרום לספקיות אינטרנט כבזק בינלאומי ונטוויז'ן לחסום גישה לאתרים החשודים בהפרת זכויות יוצרים, אך הדרישה נבלמה בבית המשפט בשל היותה מנוגדת לתפיסות בסיסיות של ניטרליות רשת.

 

אפליקציית קודי הפכה בשנים האחרונות לכלי פופולרי שמותקן באופן מובנה על סטרימרים רבים. האתרים מפיצים חבילות הרחבות שמאפשרות פעמים רבות גישה לתוכן קנייני כגון סרטים, תכניות טלוויזיה או ערוצי טלוויזיה.

 

הפעילות של זיר"ה נגד אתרי התוספים וההרחבות לקודי מתבצעת בצל סוגיה משפטית בעייתית: הארגון טוען כי מדובר בכלים להפצת תוכן פיראטי, בעוד חלק גדול מהתוכן כלל אינו בבעלות הגורמים שזיר"ה מייצגת - ומפעילי אתרי התוספים יכולים פשוט לטעון כי אינם אחראים לשימוש שנעשה בתוספים שלהם.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x