חדשות טכנולוגיה

משרדי האוצר והתקשורת מקימים צוות משותף לביטול ההפרדה המבנית

בזק, המעוניינת בביטול ההפרדה המבנית נשענת על הבטחות שר התקשורת לשעבר משה כחלון שדרש ממנה לקיים את רפורמת השוק הסיטונאי. רפורמת השוק הסיטונאי מאפשרת לחברות אחרות 'לרכב' על גבי תשתית של בזק שזו תמכור לה את האפשרות להשתמש בתשתיות שלה במחיר סיטונאי

אביב גוטר 14:5404.05.17
משרדי התקשורת והאוצר מקימים צוות משותף במטרה לקדם את הליך ביטול ההפרדה המבנית בבזק. המהלך נעשה בשיתוף פעולה מצד שני המשרדים מתוך הבנה כי לקידום הליך זה השפעות רבות על השחקניות האחרות בשוק התקשורת הישראלי שעשויות לפגוע בהן באופן ניכר.

 

בזק, המעוניינת בביטול ההפרדה המבנית נשענת על הבטחות שר התקשורת לשעבר משה כחלון שדרש מבזק לקיים את רפורמת השוק הסיטונאי. רפורמת השוק הסיטונאי מאפשרת לחברות אחרות 'לרכב' על גבי תשתית של בזק שזו תמכור לה את האפשרות להשתמש בתשתיות שלה במחיר סיטונאי ידוע שנקבע בנוסחה והחברות יוכלו לספק שירותים במחיר קמעונאי.

 

סטלה הנדלר מנכ"לית בזק סטלה הנדלר מנכ"לית בזק צילום: ינאי יחיאל

 

נכון להיום קיימת הפרדה בפעילות בין בזק לחברות הבנות שלה (בזק בינלאומי, יס ופלאפון) כך שהן לא יכולות להציע חבילות משולבות במחירים אטרקטיביים לצרכנים. גורמים במשרד התקשורת טוענים כי מדובר בהליך מרכזי בעבודת המשרד בתקופה הנוכחית שלטענתם אין מחלוקת שצריך לבטל את ההפרדה המבנית משום שמדובר בהגבלה רגולטורית משמעותית על אחד מהשחקנים בשוק.

 

עבודת הצוות תבוצע בהליך מקצועי מסודר הכולל שימוע ציבורי שיבחן איך ומתי נכון יהיה לבצע את ביטול ההפרדה, כאשר הוחלט כי הדיונים לא יוגבלו בזמן על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר. היעד המרכזי של הצוות לייצר ודאות רגולטורית בשוק כשהמטרה היא להמשיך את התחרות שגם בזק תוכל להמשיך להתפתח בחיסכון שיגולגל לצרכן במקביל לכך ששאר השחקנים בשוק לא יופלו לרעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x