חדשות טכנולוגיה

בריחת המפרסמים מגוגל מתרחבת לארה"ב: 4 חברות ענק הודיעו על עצירה חלקית של קמפיינים

על אף הנסיונות של גוגל לשנות את מדיניותה, החברות האמריקאיות ורייזון, GSK ,AT&T ואנטרפרייז מצטרפות למפרסמים בבריטניה. זאת בעקבות החשיפה כי פרסומות של מותגים רבים מוצגות בתוך אתרים של ארגוני טרור איסלמיים ולצד תכנים נאו-נאצים

נמרוד צוק 11:0823.03.17
הצעדים של גוגל לא עוצרים את בריחת המפרסמים, שמתרחבת עתה מבריטניה לארה"ב: בעקבות בעיית תכני השנאה שנחשפה בסוף השבוע הודיעו הבוקר (ה') גם ורייזון, AT&T, חברת התרופות GSK וחברת השכרת הרכב אנטרפרייז על עצירה חלקית של הפרסום ביוטיוב ובאתרי רשת הפרסום של החברה.

 

הפרשה החלה עם חשיפת הטיימס אוף לונדון שמצאה בחודש שעבר כי פרסומות של מותגים רבים מוצגות בתוך סרטונים ואתרים של קיצונים איסלמיסטיים, בהם תומכי דעאש וארגוני טרור אחרים, ולצד תכנים נאו-נאציים ואתרי הכחשת שואה. מספר שבועות לאחר מכן הודיעו מקדונלדס, מרצדס-בנץ, ממשלת בריטניה ומפרסמים רבים נוספים, בעיקר בבריטניה, כי יפסיקו לפרסם בפלטפורמות של גוגל עד לטיפול בבעיה, מחשש לפגיעה בערך המותגים שלהם. חברת המחקר פיבוטאל הורידה את דירוג מניית החברה, שאיבדה בימים האחרונים 2.4 אחוז מערכה.
בתחילת השבוע ניסתה גוגל לעצור את המשבר עם שינוי מהיר של מדיניות הפרסום שלה, שהקשיחה משמעותית את המגבלות על סוגי התכנים שניתן להצמיד לפרסומות, ועם כלים חדשים שמוצעים כעת למפרסמים כדי למנוע מקרים כאלו. הצעדים, כך נראה כעת, עדיין רחוקים מלספק את כל הלקוחות.

 

AT&T AT&T צילום: בלומברג

 

"אנו מוטרדים עמוקות מהאפשרות שהמודעות שלנו הופיעו לצד תכנים שמעודדים טרור ושנאה, ועד שגוגל תוכל להבטיח שזה לא קורה שוב, אנו מסירים את המודעות שלנו מכל הפלטפורמות של גוגל למעט מנוע החיפוש", הצהירה AT&T. בורייזון הסתפקו בנוסח מתון יותר, שהצהיר על הסרה מיידית של מודעות מאתרי השנאה בלבד, אבל הודיעו כי החברה תפתח בחקירה פרטית כדי להבין עד כמה הבעיה פגעה בה וכיצד היא התרחשה.

 

מגוגל נמסר בתגובה לדיווחים כי "אנו לא מתייחסים ללקוחות ספציפיים, אבל התחלנו בבחינה רחבת היקף של מדיניות הפרסום שלנו ואנו מחויבים לאפשר למותגים שליטה טובה יותר על המקומות בהם המודעות שלהם מוצגות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x