$
חדשות טכנולוגיה

שנתיים אחרי העסקה: רכישת פאנאיה הישראלית מעוררת סערה בהודו

מכתב של מקור אנונימי בתאגיד אינופסיס ההודי שפורסם בתקשורת המקומית טוען שרכישת החברה הישראלית לוותה בשחיתות ואי-סדרים וגרמה לעזיבת סמנכ"ל הכספים דאז שהתנגד לעסקה

הגר רבט 18:4222.02.17

השבוע התפרסם ב"פיננשיאל אקספרס" ההודי מכתב של מקור אנונימי בחברת אינופסיס (Infosys) ההודית שטוען כי רכישת החברה הישראלית היתה מלווה בפרשת שחיתות בתוך החברה.

 

לפני שנתיים, בפברואר 2016, רכש תאגיד מערכות המידע ההודי אינופסיס את הסטארט-אפ הישראלי פאנאיה תמורת 200 מיליון דולר, כעת טוען המקור כי הרכישה לוותה באי-סדרים בתוך החברה.

 

 צילום: infosys.com

 

במכתב נטען כי פאנאיה נרכשה ב-200 מיליון דולר למרות שהערכות העמידו את שוויה על 162 מיליון דולר בלבד. בנוסף, הרכישה לא נעשתה לפי ההליכים הרגילים וסמנכ"ל הכספים של החברה, רג'יב בנסל, התנגד לעסקה. בנסל, כך נטען, היה מודע לחסרונות שברכישת פאנאיה וחבילת הפיצויים שקיבל יועדה לקנות את שתיקתו.

 

המדליף טוען גם כי מנכ"ל אינפוסיס קידם את הרכישה כדי להטיב עם אחד ממייסדי SAP, האסו פלאטנר, שהחזיק אחוזים בחברה הישראלית והיה המעסיק שלו לפני שעבר לחברה ההודית.

 

אינופסיס מכחישה את הדיווחים והוציאה ביום שני הצהרה לפיה "הרמיזות שמישהו מבין הבכירים בחברה הרוויח מהרכישה הן מטעות ומכפישות". אולם בתגובת החברה לא הובהר אם הסמנכ"ל אכן התנגד לרכישה כפי שטוען המקור.

 

הדיווחים על השחיתות בחברה הביאו אם את המנכ"ל, וישאל סיקה, לכתוב בפניה לעובדים כי "ההערכות וההמצאות מיועדות בברור להכתים את המוניטין שלנו... הן יוצרות מאירועים ותאריכים מציאות אלטרנטיבית בדויה לשם הסנסציה".

 

פאנאיה, שנוסדה ב־2006, היתה אחת מחלוצות הענן בישראל. היא פיתחה שירות לארגונים גדולים המאפשר להם לנהל דרך הרשת שדרוג תוכנות ארגוניות כגון SAP ואורקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x