$
חדשות טכנולוגיה

אפל עשויה להצטרף לקרב המשפטי נגד מדיניות ההגירה של טראמפ

מנכ"ל החברה טים קוק אמר שיצר כבר קשר עם בכירים בבית הלבן בניסיון לבטל את הצו: "החלטה להתנגד לצו הנשיאותי הייתה קלה"

שירות כלכליסט 13:3901.02.17

אפל שוקלת לנקוט בצעדים משפטיים נגד ממשל טראמפ, בניסיון לבטל את הצו הנשיאותי עליו חתם הנשיא ביום שישי נגד הגירה, כך לפי מנכ"ל החברה טים קוק.

 

בראיון שהעניק ל"וול סטריט ג'ורנל" אמר קוק כי מאות מעובדי החברה הושפעו מהצו, שאוסר כניסה לארה"ב מתושבים של שבע מדינות מוסלמיות. לדבריו, הוא יצר קשר עם "אנשים בכירים מאוד בבית הלבן" כדי להסביר להם מדוע ביטול הצו חשוב לא רק לאפל, אלא למדינה כולה. "יותר מכל מדינה אחרת בעולם, ארה"ב חזקה בגלל המוצא של כולנו כמהגרים והיכולת שלנו כאנשים לקבל אנשים מרקעים שונים. זה מה שמייחד אותנו", אמר. "עלינו לעצור לרגע ולחשוב על זה לעומק".

 

טים קוק. נפגש בחודש שעבר עם ביתו וחתנו של טראמפ טים קוק. נפגש בחודש שעבר עם ביתו וחתנו של טראמפ

 

דבריו של קוק נאמרו דווקא כשנראה היה שמערכת היחסים שלו עם הנשיא החדש מפשירה. בשבוע שעבר הוא נפגש בוושינגטון עם בתו של טראמפ, איוונקה ובעלה ג'ארד קושנר, המשמש כיועץ בכיר בבית הלבן. בחודש שעבר קוק ערך גם פגישה פרטית עם טראמפ.

 

הצו של טראמפ עורר סערה בארה"ב בכלל ובעמק הסיליקון בפרט. מוקדם יותר השבוע נודע כי אמזון ומיקרוסופט יקחו חלק בתביעה שהוגשה נגד החלטת טראמפ.

קוק אמנם לא פירט לגבי הכוונות המשפטיות של אפל, אך אמר כי החברה רוצה להיות "קונסטרוקטיבית ופרודוקטיבית". לדבריו, מאז יום שישי הוא קיבל מספר רב של מיילים מעובדי החברה שכללו "סיפורים מכמירי לב" לגבי האופן שבו הצו ישפיע לרעה על חיי חברים ובני משפחה שלהם. "מדובר על אנשים שיש להם חברים ומשפחים. הם חברים לעבודה. הם משלמי מסים. הם חלק מרכזי בקהילה שלנו", הצהיר קוק.

 

המכשירים של אפל נמכרים ביותר מ-180 מדינות ברחבי העולם, ולכן קוק אומר כי חשוב כעת יותר מאי פעם שעובדי החברה "ייראו כמו העולם". מסיבה זו "החלטה להתנגד לצו הנשיאותי הייתה קלה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x