• תפריט
אפליקציות

פייסבוק מעבירה ערוץ: מפתחת אפליקציית סטרימינג

האפליקציה החדשה תהיה הערוץ דרכו יופצו תכני הווידיאו של הרשת החברתית למקלטי טלוויזיה, במטרה להיכנס לאפיק הרווחי של שוק הפרסום בטלוויזיה שמוערך ב-70 מיליארד דולר בשנה בארה"ב בלבד

עומר כביר 10:5601.02.17

פייסבוק מפתחת אפליקציית וידיאו לממירים דוגמת אפל TV, שאמורה לשמש כהאב לכל תוכן הווידיאו של הרשת החברתית וכאפיק חדש למכירת פרסומות וידיאו – כך מדווח "הוול סטריט ג'ורנל".

 

לדברי מקורות בעלי ידע בנושא, האפליקציה החדשה היא אחד מכמה פרויקטים שמקדמת הרשת החברתית, במסגרת מאמציה להפוך לחברת "וידיאו תחילה" (Video First), שעתידה להתחרות ישירות ברשתות הטלוויזיה על תקציבי פרסום. במסגרת מאמצים אלו, פייסבוק גם מקדמת בצורה נרחבת את יכולות הלייב-סטרימינג שלה, בודקת פרסומות וידיאו חדשות ומשלבת יותר תכני וידיאו באפליקציית שיתוף התמונות שלה, אינסטגרם.

 

צוקרברג. מכוון אל פרסומות הטלוויזיה צוקרברג. מכוון אל פרסומות הטלוויזיה צילום: אי פי איי

 

במקביל, מנהלת החברה מגעים עם חברות מדיה במטרה ליצור תכנים איכותיים בעבורה. לפי "הוול סטריט ג'ורנל", חברות המדיה ופייסבוק מנהלות מגעים ליצירת תוכן "דמוי טלוויזיה" באורך של 10 דקות ומעלה. תוכן זה עתיד לכלול סדרות מתוסרטות ותוכניות ספורט ובידור שייווצרו במיוחד בעבור הרשת החברתית.

 

האפליקציה שמפתחת החברה צפויה להיות הכלי שבאמצעות היא תפיץ את תכני וידיאו האלו למקלטי טלוויזיה. לדברי מקורות, האפליקציה תבדל מאפליקציית הבית של הרשת החברתית, בכך שתציג תכני וידיאו בלבד, ובפרט כאלו שיצרו גולשים ותכני פרימיום שיצרו בעבור פייסבוק חברות המדיה.

 

כיום, כמעט כל הכנסות פייסבוק מפרסום מגיעות מהצגת פרסומות בניוזפיד, ואולם, החברה כבר התריעה בעבר שהיא קרובה למיצוי קיבולת הצגת הפרסומות. כתוצאה, העריכו אנליסטים שהצמיחה המרשימה בהכנסות שרושמת החברה ברבעונים האחרונים עתידה להסתיים או לפחות לקטון משמעותית כבר השנה. כניסה לאפיק הרווחי של שוק הפרסום בטלוויזיה, שבארה"ב מוערך ביותר מ-70 מיליארד דולר, יכולה לספק לחברה מנוע צמיחה חדש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x