$
תקשורת

פלאפון החלה לפעול להעברת חוות השרתים המרכזית בפ"ת

החווה הוותיקה הושבתה במרץ האחרון בשל קצר חשמלי; עלות המעבר וההשקעה בבינוי ובתשתיות מוערכות בעשרות מיליוני שקלים

אלירן מלכי 09:0818.01.17

פלאפון שבבעלות קבוצת בזק של איש העסקים שאול אלוביץ' בוחנת את העברת חוות השרתים המרכזית שלה בפתח תקווה - מהלך שעתיד להסתיים בתחילת 2019.

 

 

 

אחת החלופות שנבחנות היא מעבר לנכס שבבעלות בזק, ובמקביל פונה החברה לבעלי נכסים רלבנטיים באזור המרכז. עלות המעבר וההשקעה בבינוי ובתשתיות מוערכות בעשרות מיליוני שקלים. החווה בפתח תקווה היא ותיקה, ובפלאפון מקווים כי המתקן החדש יאפשר לה גם הקטנת עלויות שוטפות בזכות ניצול אנרגטי. במרץ 2016 חוות השרתים בפתח תקווה הושבתה בעקבות קצר חשמלי, וגרמה לתקלה שמנעה ממאות אלפי לקוחות לקבל ולהוציא שיחות באופן סדיר למשך כשבוע.

 

 

 

יש לציין כי במידה שפלאפון אכן תעביר את שרתיה למתקן בזק, היא אמורה לשלם תשלום מלא על שכירת הנכס לחברה־האם. כזכור, לאחרונה משרד התקשורת הודיע לבזק כי הוא שוקל את ביטול ההפרדה המבנית בין חברות הקבוצה, מה שעורר ביקורת חריפה ואף גרם למבקר המדינה יוסף שפירא לבקש ממשרד התקשורת להמתין עד פרסום דו"ח העוסק בנושא, אך בבזק כבר נעשו כמה מהלכים בירוקרטיים מול הרגולטורים השונים כדי להכין אותה לביטול ההפרדה. מפלאפון נמסר: "פלאפון החלה במהלך לחידוש חוות השרתים, והחברה בוחנת חלופות לנכסים מתאימים".

 

 

רון גוראון, מנכ"ל פלאפון רון גוראון, מנכ"ל פלאפון צילום: יונתן בלום

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x