$
חדשות טכנולוגיה

פרסום ראשון

פעם שלישית מאגר: אריה דרעי יבקש הארכה נוספת לפיילוט המאגר הביומטרי

בקואליציה חוששים שלא יצליחו להעביר את הצעת החוק שמסדירה את המאגר בקריאה שנייה ושלישית לפני סוף השנה ומבקשים הארכה שלישית שתאפשר להמשיך ולהפעיל את הפיילוט

עומר כביר 18:5025.12.16

עוד הארכה אחת ודי: שר הפנים, אריה דרעי, עתיד לבקש להאריך את פיילוט המאגר הביומטרי בחודשיים נוספים – כך אומרים מקורות בכנסת ל"כלכליסט". 

הפיילוט עתיד להיגמר בסוף החודש. בימים אלו מקודמת בכנסת הצעת החוק שאמורה להסדיר את הפיכתו של המאגר לקבוע ומחייב, בפורמט שיאפשר לאזרחים לבחור האם לצרף אליו טביעות אצבע או לא (תמונות פנים ייכללו במאגר בכל מקרה). הצעת החוק כבר אושרה בשבוע שעבר בקריאה ראשונה, ואולם בקואליציה חוששים שלא יצליחו לאשר אותה בקריאה שנייה או שלישית עד סוף השנה, לאור ההתנגדות החריפה שיש למאגר בכנסת. אם לא תאושר הצעת החוק לפני תום 2016, לא ניתן יהיה להמשיך ולהפעיל את המאגר הביומטרי. לפיכך, עתיד השר דרעי לבקש הארכה נוספת, שלישית במספר.

 

המאגר יפסיק לפעול בסוף השנה ללא הארכה המאגר יפסיק לפעול בסוף השנה ללא הארכה צילום: מוקי שוורץ

 

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יואב קיש (ליכוד), אישר ל"כלכליסט" שמשרד הפנים עתיד לבקש את הארכת הפיילוט הביומטרי. "בשבוע הקרוב אי אפשר להשלים את החקיקה הזו בלחץ, וצריך עוד חודשיים הארכה כדי להשלים חקיקה מסודרת", הוא הסביר.

 

הסיבוב האחרון. הוכיח שלא נשארו תומכים לחוק הזה", אמרה בתגובה ח"כ תמר זנדברג (מרצ). "כולם מתנגדים והפרוייקט המסוכן הזה מתקדם מכוח האינרציה. רגע לפני שאין דרך חזרה זה הסמן לעצור ולבטל את המאגר. אין טעם בהארכות נוספות. פשוט לבטל".

 

ניר הירשמן, מראשי התנועה לזכויות דיגיטליות, אמר: "הגיע הזמן לשים למאגר סוף. תוצאות הניסוי ברורות והיו ברורות כבר בהארכה הקודמת. אין צורך במאגר ביומטרי. הציבור סולד מהמאגר ו-70% מאזרחי ישראל מסרבים מדי יום בלשכות האוכלוסין להיכנס למאגר הזה. הגיע הזמן שבממשלה יבינו את הרמז ויעצרו את מצעד האיוולת הזה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x