שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הפסקת אש בין עובדי רשות האוכלוסין והאוצר: המאגר הביומטרי עולה על המסלול

האוצר יפסיק את ניכויי השכר לעובדי רשות האוכלוסין, המשבשים את הקמת המאגר מסוף יוני. במקביל יוענקו להם תוספות שכר. הצדדים ינהלו מו"מ אינטנסיבי ויחתמו על הסכם קבוע בתוך 45 יום

אסנת ניר 13:1516.12.16

עובדי רשות האוכלוסין וההגירה הגיעו לסיכום ביניים עם משרד האוצר, שיאפשר להמשיך להוציא לפועל את פרויקט המאגר הביומטרי. על פי הסכם שביתת הנשק בין העובדים והאוצר, יקבלו העובדים תוספות שכר ויופסק ניכויי השכר שלהם, כולל ניכויי שכר בגין מקדמות. במקביל הסכים האוצר לנהל עימם משא ומתן אינטנסיבי, שיוגבל בזמן, על כל הנושאים שטרם הוסדרו בין הצדדים. משרד האוצר התחייב לחתום על הסכם חדש עם העובדים תוך 45 ימים.

הרקע לסכסוך בין הצדדים הוא סיום הפיילוט של רשות האוכלוסין וההגירה להפעלת המאגר הביומטרי ב-30 ביוני. לטענת עובדי רשות האוכלוסין, הפרויקט נוסף לעבודה השוטפת שלהם, ללא תוספת של כוח אדם מקצועי המיומן לטפל בנושא. במסגרת הפיילוט, קיבלו העובדים מענק על עבודתם עד ה-30 ביוני, ללא תוספת שכר. הסכם הפיילוט הסתיים אך לא חודש, ומרגע סיומו - ולאחר שהעובדים הפסיקו להפעיל את המאגר הביומטרי - בוצעו להם ניכויי שכר.

 

פיילוט המאגר הביומטרי פיילוט המאגר הביומטרי צילום: עמית שעל

 

ההסכם נוגע ל-850 עובדים ברשות האוכלוסין וההגירה, המשמשים כנותני שירות. ההסכם אינו נוגע ל-1,200 עובדים אחרים. מיום ראשון ישובו העובדים להפעיל את המאגר הביומטרי.

 

ממועצת עובדי רשות האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה: "אם בתחילת הדרך התמודדנו עם סחבת, חוסר רצינות, ניכויי שכר ואטימות מצד גורמים שונים, היום אנחנו כבר במקום אחר. חשוב להדגיש כי בזכות הנחישות והעמידה האיתנה של כל העובדים, משרד האוצר וכל הגורמים הרלוונטיים נרתמו כדי להפסיק את הסחבת ולנהל איתנו משא ומתן רציני, ענייני ובתום לב".

 

מהאוצר נמסר כי: "אנו שמחים שהעובדים התחייבו לחזור לעבודה סדירה"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x