תקשורת

ביטול ההפרדה בבזק: באוצר זועמים על החלטת משרד התקשורת

גורם באוצר מוסר כי ההחלטה לביטול ההפרדה התאגידית היא אולי של משרד התקשורת, אך באוצר לא יאפשרו לקדמה בקלות כזו - ובטח שלא במתווה המוצע כעת. עוד נמסר, כי בשל העיסוק בתקציב המדינה, באוצר טרם ניתחו את המלצות משרד התקשורת, אך יעשו זאת בתחילת השבוע

אלירן מלכי 14:1023.12.16

גורם במשרד האוצר אמר שההחלטה לביטול ההפרדה התאגידית, שתוביל לביטול ההפרדה המבנית בבזק, היא אולי של משרד התקשורת אבל הם לא מתכוונים לאפשר להם לקדם את הביטול בכזאת קלות ובטח לא במתווה המוצע כעת.

 

הגורם אמר את הדברים לאחר שבזק הודיעה הבוקר (ו') לבורסה כי משרד התקשורת אישר להם הפרדה תאגידית, שזהו השלב הראשון בדרך להפרדה מבנית. הגורם אמר שמאחר ובשבוע האחרון משרד האוצר התעסק באופן אינטנסיבי בתקציב המדינה, הגורמים במשרד עדיין לא הספיקו לשבת על המלצות משרד התקשורת ולנתח אותם, אך הם יעשו את זה בתחילת השבוע.

 

הגורם אף אמר שבמשרד האוצר ציפו לפעולת תגובה של משרד התקשורת לאחר שמשרד האוצר הכניס לחוק ההסדרים את חוק בזק לפתיחת התשתיות הפסיביות וקידום התחרות, מה שמאפשר לחברות תקשורת כמו פרטנר וסלקום לפרוס תשתית עצמאית משלהן על גבי התשתית הפסיבית של בזק. הגורם אומר שמשרד התקשורת מנסה לתת לבעל השליטה בבזק והחבר של שר התקשורת וראש הממשלה בנימין נתניהו, איש העסקים שאול אלוביץ, משהו בתמורה לחוק ההסדרים.

מימין: מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, ובעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ' מימין: מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, ובעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ' צילום: עומר מסינגר, קובי קלמנוביץ'

 

במשרד התקשורת לא התייחסו לזעם במשרד האוצר, ותגובת המשרד על הודעתו לביטול ההפרדה התאגידית היא "המשרד ממשיך במתווה האצת תשתיות מתקדמות. לאחר השקת השלב הראשון עם HOT לפני 3 חודשים. הודיע אמש המשרד לחברת בזק כי הוא מקדם בשלב ראשון ביטול הפרדה תאגידית בין בזק והחברות הבנות. בטרם ההחלטה יקבל המשרד את עמדות הציבור בעניין.

 

"בשלב הנוכחי תמשך ההפרדה התפעולית והשיווקית ללא שינוי עד לקיום שימוע רחב בדבר ההסדרים שיחליפו את ההפרדה השיווקית והתפעולית הקיימת. אישור המיזוג התאגידי מותנה בהתחייבות החברה (שתקבע ברשיונה) להשיק גלישה בפס על גבי סיבים אופטיים כבר בתחילת שנת 2017 ולהשלים השקת השירות ב-76% מבתי האב בישראל עד שנת סוף 2019 בדגש על הפריפריה, ובהמשך השלמה מלאה. ההסדרים המפורטים יקבעו בתום התהליך הציבורי", נמסר ממשרד התקשורת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x