$
הייטק והון סיכון

חברת המימון המקוון Bluevine גייסה 49 מיליון דולר

החברה שמפעילה שירות הלוואות קצרות טווח לעסקים קטנים ובינוניים העניקה עד היום מימון בהיקף של יותר מ-200 מיליון דולר בהון חוזר. הגיוס ישמש אותה להרחבת סל המוצרים וגיוס של 50 עובדים נוספים

מאיר אורבך 16:0014.12.16

BlueVine, ספקית מקוונת של פתרונות מימון לעסקים קטנים, הודיעה היום על סגירת סבב גיוס של 49 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה קרן הצמיחה של Lightspeed Venture Partners והשתתפו בו המשקיעים הנוכחיים בחברה, לרבות Menlo Ventures, 83North, Citi Ventures, Rakuten FinTech Fund ו-Silicon Valley Bank. עד כה, כולל הגיוס האחרון, גייסה החברה 68 מיליון דולר ב-equity, ובנוסף עשרות מיליוני דולרים באשראי.

 

מייסדי החברה, שהוקמה ב-2013, הם אייל ליפשיץ, מנכ"ל החברה וניר קלר, הטכנולוג הבכיר שלה. החברה מעסיקה כיום כ-100 עובדים, 40 מהם בתל אביב והשאר בארצות הברית. 

 

בהתייחסו למצב הלא פשוט של הרבה מחברות האשראי בארצות הברית אומר ל"כלכליסט" עידו לוסטיג, סגן נשיא לניהול סיכונים בחברה "בתחילת הדרך היינו חברה שמרנית שלא בזבזה כסף על דברים לא חשובים וזה השתלם לנו, למרות הסנטימנט השלילי בשוק חברות כמונו מצליחות לשרוד".

 

עובדי BlueVine עובדי BlueVine צילום: יח"צ

 

על אף הקשיים בשוק, החברה לא נתקלה החברה בבעיות בגיוס הכסף. "כל סיפור סבב הגיוס התחיל כי חיפשנו לקבל עוד קצת כסף כדי להגיע לרווחיות בסוף 2017 והמשקיעים גילו עניין רב בהגדלת ההשקעה והיה ביקוש יתר מעבר למה שרצינו לגייס. קרן לייטספיד השקיעה בנו בעבר באמצעות הקרן להשקעות קטנות וכעת רצתה להצטרף גם עם הקרן להשקעות בשלבים מאוחרים שלה", אומר לוסטיג.

 

בהתייחסו למטרות הגיוס אומר לוסטיג "אנחנו נשקיע בהרחבת סל המוצרים. כיום קווי האשראי שלנו למוצרי פקטורינג הם עד ל-250 אלף וכעת נרחיב אותם עד 2 מיליון דולר למוצר של פקטורינג ועד 100 אלף לקו אשראי שהיינו בעבר ב-50 אלף", אומר לוסטיג. "כמו כן אנחנו מתכוונים לגייס השנה 50 עובדים חדשים מחציתם לפחות לישראל להרחבת כח האדם הטכנולוגי שלנו כאן".

 

אייל ליפשיץ. מנכ"ל ומייסד  BlueVine אייל ליפשיץ. מנכ"ל ומייסד BlueVine צילום: יח"צ

 

"BlueVine ממשיכה להיות בחזית החדשות הפיננסית ולספק ללקוחותיה את מוצרי המימון הטובים מסוגם", אמר יוני חפץ מ- Lightspeed Venture Partners. "אנו מרוצים מאוד מהשקעתנו בחברה עד כה, ושמחים על יכולתנו לאפשר להם לממש את חזונם ולסייע לאלפי עסקים קטנים ובינוניים ברחבי ארה"ב".

 

הגיוס יתמוך בצמיחה המהירה של BlueVine, יסייע לה להרחיב את קו המוצרים שלה ולשכור את שירותיהם של עשרות מפתחים ואנשי טכנולוגיה נוספים למשרדיה בתל אביב ובקליפורניה. עד כה העניקה החברה מימון בהיקף של יותר מ-200 מיליון דולר בהון חוזר לעסקים קטנים ובינוניים, ובמהלך שנת 2017 היא צפויה להעניק מימון בהיקף של יותר מ-500 מיליון דולר. לאור כל זאת, הכריזה החברה על מינויו של עוזי חלבי-סנרמן, מבכירי תעשיית הפיתוח המקומית, לתפקיד VP R&D.

 

בחודש אוקטובר הודיעה BlueVine על שיתוף פעולה עם חברת Intuit שבמסגרתו יהפוך Flex Credit, אחד ממוצרי הדגל של החברה, לזמין על גבי פלטפורמת המימון QuickBooks Financing.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x