שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אמזון פריים וידיאו הושק בישראל: אם מתגברים על התקלות בחיבור השירות מצוין

שירות הסטרימינג של אמזון הושק ב-200 מדינות ברחבי העולם במקביל. מבדיקת "כלכליסט" עולה כי ההתחברות הראשונית עדיין סובלת מחבלי לידה, אבל לשירות עצמו כמה יתרונות על פני המתחרים

הראל עילם 13:3314.12.16

אמזון השיקה הבוקר (ד') את Prime Video, שירות סטרימינג הווידיאו שלה, ב-200 מדינות בעולם, וביניהן ישראל. בדומה לנטפליקס, גם אמזון מציע גישה בלתי מוגבלת למאגר נרחב של סרטים ותוכניות טלוויזיה תמורת תשלום חודשי. המחיר הרשמי של שירות הווידיאו בלבד עומד על 9 דולר לחודש, גרסה מוזלת של חבילת מנוי הפריים החודשית, שעולה 11 דולר לחודש. 

לכבוד ההשקה, אמזון מציעה את השירות לכל המשתמשים בישראל תמורת 3 דולר לחודש, עבור הרשמה מראש ל-6 חודשים. אולם בבדיקה שערכנו ההנחה הזאת לא הייתה זמינה – במקום זאת, חבילת שירות הפריים המלא הוצע בחינם למספר חודשים. כל ניסיון לשנות את האזור הגיאוגרפי או את החשבון נכשל, ולא ניתנה גם אפשרות להרשם לשירות הפריים וידיאו, אלא רק לשירות הפריים המלא – אבל יתכן שמדובר בעומס זמני על המערכת בגלל יום ההשקה.

 

 

מבדיקת "כלכליסט" עולה שהשירות עדיין סובל מחבלי לידה – כגון הקשיים בהרשמה (המערכת לא זיהתה כאמור את המיקום הגיאוגרפי שלנו ולא הציעה את החבילה המתאימה) וכן בעיות עם הממשק בזמן הצפייה דרך הדפדפן – הוא סירב לזהות את החשבון ולאפשר להשתמש באתר Primevideo.com המלא, שעדיין משום מה מוגבל בגישה ללקוחות אמריקאיים. הצלחנו לעקוף לבסוף את הבעיות האלו, על ידי יציאה מהחשבון הנוכחי באמזון והרשמה מחדש דרך primevideo.com.

 

לאחר שצלחנו את קשיי ההרשמה וההתחברות, השירות תפקד מצוין – אין כל גמגומים או ירידה באיכות גם בעת צפייה בסרטים ותוכניות טלוויזיה ב-4K. לאחר ההרשמה הבעייתית, לא נרשמה כל בעיה גם בצפיה דרך באפליקציות המותאמות של אמזון וידיאו במובייל ובטלוויזיות חכמות. המערכת גם ידעה לזהות את הנקודה שבה סיימנו לצפות בסרטון, כך שניתן להפסיק לצפות במחשב ולהמשיך לצפות בו בטלוויזיה, מאותה נקודה. זהו כלי סטנדרטי למדי בשירותי סטרימינג אבל טוב לראות שהוא עובד בלי בעיה גם ביום של ההשקה הבינלאומית.

 

לקוחות ישראליים ימצאו שהמבחר של סרטים ותוכניות טלוויזיה באמזון פריים מצומצם יחסית גם בהשוואה להיצע המקומי של נטפליקס, וכי התמיכה בתכנים בעברית מצומצמת מאוד בשלב זה, אם כי קיימות מספר סדרות עם כתוביות ואפילו דיבוב לעברית.

 

טריוויה ומידע על השחקנים טריוויה ומידע על השחקנים

 

לאמזון פריים יש מספר יתרונות על פני נטפליקס – השירות כולל גם גישה למאגר של תכנים בתשלום לפי דרישה (מעבר להיצע שזמין תמורת המנוי החודשי) וכן אפשרות לרכוש מנויים לערוצי טלוויזיה כגון HBO ו-Showtime שאינם זמינים לרוב בשירותי סטרימינג. עם זאת, נכון לרגע זה לא נראה שיש למשתמשים ישראלים אפשרות לרכוש למשל מנוי ל-HBO (בעלות של 15 דולר לחודש), שמוגבל רק ללקוחות אמריקאיים. כל נסיון לבצע את ההרשמה נכשל, ללא הודעת שגיאה ובלי כל ציון באפליקציה שהשירות מוגבל לארצות הברית בלבד.

 

בנוסף, אמזון מציעה – בדומה לנטפליקס – שורה של תכני מקור שהיא עצמה מפיקה, כגון הסדרה החדשה של ג'רמי קלארקסון, מנחה Top Gear לשעבר, וכן סדרת המדע-בדיוני "האיש במצודה הרמה". לממשק המלא של אמזון יש גם כמה יתרונות חביבים על פני נטפליקס, כמו כלי X-ray המשולב בתוך הנגן. הכלי מזהה באופן אוטומטי את כל השחקנים שמופיעים ברגע זה על המסך, ומאפשר למשתמש לבחור ביניהם ולקבל מידע נוסף, כמו סרטים אחרים שבהם הם השתתפו.הכלי גם מציג פרטי טריוויה על התכנים, יודע לזהות היכן הפרק או הסרט צולמו, את פס הקול ועוד. כל המידע נשאב ממסד הנתונים של IMDB.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x