$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

יו"ר הוועד המנהל החדש של אונ' חיפה: נשיא אינטל ישראל לשעבר

מולי אדן, לשעבר נשיא אינטל ישראל וסגן נשיא אינטל העולמית, ימונה בינואר הקרוב ליו"ר הוועד המנהל של אוניברסיטת חיפה במסגרת סבב מינויים חדש, שבו מונה גם סגן נשיא אוניברסיטת ניו יורק לשעבר פרופ' רון רובין לנשיא האוניברסיטה

ספי קרופסקי 07:0413.12.16

שמואל (מולי) אדן, מנכ"ל קבוצת המחשוב התפיסתי (Perceptual Computing) ובעבר נשיא אינטל ישראל וסגן נשיא אינטל העולמית, צפוי להתמנות בינואר הקרוב ליו"ר הוועד המנהל באוניברסיטת חיפה, כך נודע ל"כלכליסט".

 

אדן, חיפאי במקור, שימש כדירקטור ומנהל כללי של מרכז הפיתוח של אינטל בישראל והיה אחראי לפיתוח המיקרו־מעבד ומערכי השבבים הניידים. ב־2005 קודם למשרת סגן נשיא ומנהל כללי של קבוצת הפלטפורמות הניידות באינטל העולמית וב־2009 ניהל את תחום מחשבי ה־PC של אינטל העולמית, שכלל מחשבים שולחניים וניידים. בשנים האחרונות שימש בין היתר כיועץ הטכנולוגיה של בנק הפועלים.

 

מימין: פרופ' רון רובין ומולי אדן. יובילו את אוניברסיטת חיפה מימין: פרופ' רון רובין ומולי אדן. יובילו את אוניברסיטת חיפה צילום: תומי הרפז

 

אדן יצטרף לפרופ' רון רובין, לשעבר סגן נשיא אוניברסיטת ניו יורק, שנכנס לתפקיד נשיא האוניברסיטה במקומו של עמוס שפירא שסיים כהונה של ארבע שנים. פרופ' רובין הוא בעל תואר דוקטור בהיסטוריה אמריקנית מאוניברסיטת קליפורניה. הוא כיהן כחבר סגל באוניברסיטת חיפה במשך 20 שנים, עד שהגיע לדרגת פרופסור מן המניין. בתפקידו האחרון באוניברסיטת חיפה היה דיקן הסטודנטים. לאחר מכן הצטרף לחוג לתקשורת באוניברסיטת ניו יורק (NYU), שם כיהן כמשנה לרקטור והקים שני קמפוסים בינלאומיים של NYU באבו דאבי ובשנחאי.

 

באחרונה גם מונה פרופ' גוסטבו מש, ששימש בשלוש השנים האחרונות כדיקן הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת חיפה, כרקטור האוניברסיטה. מש, דוקטור לסוציולוגיה, הוא מומחה בתחום טכנולוגיות וחברה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x