$
אפליקציות

גוגל השיקה את Allo: אפליקציית צ'ט עם עוזר אישי מובנה

ענקית החיפוש רוצה לפצל את יכולות התקשורת שהיא מציעה לכמה אפליקציות ממוקדות ומשיקה כעת Allo - אפליקציה שכוללת סטיקרים, שרבוטים ותמונות, אבל גם בוט שמציע המלצות על מסעדות, ניווט ליעד ואפילו מציאות סרטונים משעשעים

נמרוד צוק 11:4421.09.16
חודש אחרי ששחררה את אפליקציית שיחות הווידיאו דואו (Duo), גוגל ממשיכה במהלך הארגון מחדש של שירותי התקשורת שלה עם אלו (Allo), אפליקציית צ'ט שכוללת צ'טבוט המתפקד כעוזר אישי וירטואלי. האפליקציה זמינה כעת לשימוש בשורה של שווקים לאנדרואיד ולאייפון, אבל עדיין לא ניתנת להורדה בישראל.

 

אלו מאפשרת צ'ט עם משתמש בודד אחר או עם מספר משתמשים במקביל, כאשר מלבד הודעות טקסט אפשר לשלוח סטיקרים, סרטוני וידיאו ותמונות ולהוסיף לתמונות שרבוטים. ניתן לשנות את גודל הטקסט כדי "לצעוק" או "ללחוש" בהחלקה על המסך לצדדים או לשגר תגובות מוכנות מראש מבין כמה אפשרויות שנוצרות אוטומטית על ידי מערכת בינה מלאכותית שלומדת את הרגלי המשתמש.

 

גם בינה מלאכותית וגם סטיקרים גם בינה מלאכותית וגם סטיקרים צילום: גוגל

 

התגובות האוטומטיות, בניגוד לרוב מה שקיים בשלב זה באפליקציות אחרות, יוצעו לא רק בתגובה להודעות טקסט אלא גם בתגובה לתמונות, כאשר גוגל משתמשת בטכנולוגיית זיהוי התמונה שלה כדי להציע תגובה רלבנטית לתמונה של חתול או תינוק, לדוגמה.

 

הבוט, שמכונה "גוגל אסיסטנט", מאפשר בשלב זה לקבל עזרה אוטומטית במשימות כמו קבלת המלצות על מסעדות, מציאת סרטונים משעשעים לשיתוף עם חברים או קבלת מידע בתשובה לשאלות. אפשר, למשל, לתייג את הבוט במהלך שיחה עם המשפט "אוכל איטלקי בקרבת מקום" ולקבל בתגובה מעין "קרוסלה" שכוללת מסעדות קרובות שזכו לדירוג גבוה במאגרי המידע של גוגל.

 

 

ניתן להשתשמ בבוט גם בשיחה ישירה מולו כדי לקבל סיוע במטלות כמו ניווט ליעד, קבלת תחזית מזג האוויר, חיפוש תמונות או הפעלת פונקציות במכשיר האנדרואיד, למי שמעדיף לעשות זאת בממשק שיחה. גוגל מגדירה את הבוט כ"מהדורת פריוויו", מה שמרמז על כוונות להוסיף יכולות נוספות בעתיד.

 

השיחות אינן מוצפנות כברירת מחדל, אבל באפליקציה קיימת אפשרות ל"מצב אינקוגניטו" שמציע יכולות כמו הצפנה מקצה לקצה והודעות שנמחקות אוטומטית ממכשיר הנמען אחרי זמן קצוב, בדומה לסנאפצ'ט.

 

השקת האפליקציה היא חלק מאסטרטגיה חדשה של גוגל, שמנסה לשנות כיוון בעקבות הכישלון של Hangouts וגוגל פלוס, לפצל את יכולות התקשורת שהיא מציעה למשתמשים למספר אפליקציות ממוקדות שאמורות להתחרות בהצלחה רבה יותר במוצרים כמו סקייפ, ווטסאפ ופייסבוק מסנג'ר, כאשר Hangouts תהפוך למוצר המיועד יותר לשוק העסקי והארגוני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x