$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

ארגון מחדש בחברת סימילרווב: מחלקת המכירות תעבור ברובה לסן פרנסיסקו

הסטארט-אפ הישראלי פיטר 14 עובדים ובמקביל מתכוון לגייס 49 אנשים למחלקות השונות. השינוי מגיע לאחר מינויה של קרלה ברוק לסמנכ"לית המכירות בחברה והעברת רוב פעילות המחלקה לסן פרנסיסקו

מאיר אורבך 18:1019.09.16

חברת הסטארט אפ הישראלית סימילרווב עוברת ארגון מחדש של מחלקת המכירות שלה, כך נודע ל"כלכליסט". בעקבות הארגון מחדש פיטרה החברה 14 עובדים ומעבירה שבעה אנשים מישראל לסן פרנסיסקו ולונדון. במקביל מגייסת החברה 49 אנשים למחלקות השונות של החברה.

 

בלב השינוי הארגוני עומד מינויה של קרלה ברוק לסמנכ"לית המכירות של החברה. קרלה מגיעה ל-SimilarWeb לאחר שכיהנה כמנכ"לית חברת Smartify, ומנהלת כסמנכ"לית מכירות בכירה של חברת buddy media וכסמנכ"לית מכירות בחברת המחקר נילסן. המינוי מגיע במסגרת שינויים שמבצעת החברה בחלק מאגפיה. כחלק מהשינוי הכללי תעבור מחלקת המכירות המונה כ-70 איש בישראל ארגון מחדש וכובד המשקל יעבור למטה החברה בסן פרנסיסקו, בניהולה של ברוק. מחלקת המכירות הכוללת של החברה תגדל למצבת אנשים של כ-90 אנשים בישראל אנגליה וארה"ב.

 

אור עופר. מייסד סימילר ווב אור עופר. מייסד סימילר ווב צילום: ענר גרין

 

החברה אף החלה בימים לגייס כ-20 אנשים חדשים למחלקות הפיתוח והשיווק של החברה שפועלות בארץ. השינוי הארגוני לא יביא לצמצום מצבת כח האדם של החברה, ולדברי דן ול"ך, סמנכל משאבי אנוש בחברה, אף יביא לגידול.

 

SimilarWeb הוקמה ב-2009 על-ידי אור עופר והיא מפתחת כלי למדידה וניטור של תעבורת גולשים שמופעל דרך אתר חינמי ודרך שירות פרימיום לארגונים. סימילרווב פיתחה שירות למדידת תנועת גולשים לאתרים ולאפליקציות במובייל ומתחרה בין השאר בשירות הדירוג הפופולרי אלקסה ובגוגל. עם זאת, היא שונה מהן בכך שהיא עוקבת אחר מדדים רבים כמו כניסות, זמן גלישה, איכות ההתקשרות עם האתר ושימושיות. החברה סורקת עמודי רשת ומפלחת את פעילותם לפי מיקומו הגיאוגרפי של הגולש, לפי השוואת הפעילות באתר לפעילות באתרים מתחרים ולפי פרמטרים נוספים.

 

עד היום גייסה החברה 65 מיליון דולר, בין המשקיעים ניתן לציין את נספרס הדרום אפריקאית ומשקיעים פרטיים כגון גיגי לוי, משה ליכטמן ואחרים. לחברה משרד ראשי בתל אביב ומשרדים בלונדון, סן פרנסיסקו וניו יורק. בחברה מעוסקים כ-300 עובדים מתוכם 250 בישראל. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x