שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תקשורת

פרטנר למשרד התקשורת: בזק חוסמת אותנו

במכתב ששלחה פרטנר למנכ"ל משרד התקשורת היא טוענת כי בזק לא מאפשרת לה לפרוס את הסיבים האופטיים שלה על גבי תשתיות החברה - בניגוד להוראות רפורמת השוק הסיטונאי. בזק: "מדובר בתלונות סרק". משרד התקשורת: "פרטנר ביטלה פגישה בעניין טענותיה שעתיים לפני קיומה"

מאיר אורבך 20:4618.09.16

ההתכתשות בין חברות התקשורת בישראל לא מסתיימת. אחרי הטענות שהעלתה סלקום נגד בזק, היום יצאה חברת פרטנר בהאשמות חריפות נגד בזק על "ניסיון חסימה של פריסת התשתיות הפיסיות שלה על ידי החברה". בזק מסרה בתגובה שכל תלונות פרטנר נגדה הן תלונות סרק.

 

במכתב ששלחה פרטנר למנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר היא טענה כי הניסיון שלה להרחיב את ניסוי פריסת הסיבים האופטיים שהיא עורכת בימים אלה ל-10 שכונות נתקל בחומה בצורה מצידה של בזק. לטענת פרטנר, בזק הבהירה לה שאין בכוונתה ליישם הוראות מתוך רפורמת השוק הסיטונאי. פרטנר מוסיפה שהקשיים שמערימה עליה בזק מהווים מכשול ממשי לפרויקט תשתיות התקשורת שלה ומונעים תחרות אמיתית בתחום הקווי.

 

מנכ"לית בזק סטלה הנדלר מנכ"לית בזק סטלה הנדלר

 

במכתב שנשלח לפילבר, צוין כי בהמשך להודעת פרטנר בעניין קידום הקמתה של תשתית קווית עצמאית מבוססת סיביים אופטיים, ובהמשך לניסוי שבו החלה החברה, בוצע בפרטנר תכנון מפורט להתקדמות פריסת הסיבים ליישובים שונים.

 

לטענת פרטנר, היא הגישה לבזק תוכניות מפורטות ביחס ל-10 שכונות במטרה לקדם את תוכניות אלו, בהתאם לתנאי רפורמת השוק הסיטונאי. למרות זאת, טוענת החברה, בפגישה שהתקיימה עם נציגי בזק בשבוע שעבר, הבהירה החברה כי אין בכוונתה לאפשר את יישומן של הוראות רבות הנוגעות לרפורמת השוק הסיטונאי. חסמים אלו שמעמידה בזק, טוענת פרטנר, מביאים למעשה לחסימת פרויקט תשתיות התקשורת של החברה, ובכך לחסימת האפשרות לתחרות אמיתית בתחום הקווי ומשמרים את מעמדה של בזק כמונופול.

 

מבזק נמסר כי כבר עתה פרטנר מנצלת את התשתיות שלה לצורך פריסת סיבים אופטיים: "בזק תמשיך ותפעל בעניין זה על פי התקנות שנקבעו על ידי משרד התקשורת. נראה שפרטנר שוב בוחרת להתנהל באמצעות תלונות סרק, ולהאשים את בזק בקשייה, וזאת במקום לפעול לפריסת תשתיות".

 

ממשרד התקשורת נמסר כי "אגף הפיקוח והאכיפה נמצא בשבועות האחרונים בקשר יומיומי עם פרטנר, שמסרה כי הכל מתנהל כשורה וללא טענות. למרות זאת, זומנו נציגי פרטנר לפגישה היום על מנת לוודא שכל בעיה מקבלת פתרון מיידי. בפרטנר ביטלו את הפגישה שעתיים לפני קיומה. למרות זאת, נערך דיון במשרד בנושאים האמורים. למשרד לא ידוע על בעיות ביישום האחרון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x