$
חדשות טכנולוגיה

מייסדת קורסרה דפנה קולר עוברת ל-Calico של אלפבית

לאחר שהקימה את חברת הקורסים המקוונים, עוברת פרופ' קולר לחברה מבית אלפבית של גוגל, המנסה להתמודד עם מחלות בעזרת לימוד מבוסס מכונה

מאיר אורבך 06:5712.09.16

הישראלית פרופ' דפנה קולר, עוזבת את חברת הקורסים המקוונים שייסדה, קורסרה (Coursera), לטובת חברת Calico של אלפבית, החברה־האם של גוגל, בה תשמש קולר בתפקיד בכיר מאוד כ־Chief Computing Office.

 

פרופ' קולר הקימה את קורסרה בשנת 2012 ביחד עם פרופ' אנדרו אנג'י, לאחר שעבדו יחדיו באוניברסיטת סטנפורד בארה"ב. החברה שהקימו השניים פיתחה כ־1,300 קורסים אוניברסיטאיים שונים, מ־145 מוסדות לימוד בעולם, עבור 20 מיליון תלמידים. היוזמה של קולר ואנדרו היתה להנגיש לציבור הרחב, ללא עלות עבורו, את הקורסים של כל האוניברסיטאות המובילות בארצות הברית.

 

פרופ' דפנה קולר. שואפת להביא לשיפור האנושות גם בתפקידה החדש פרופ' דפנה קולר. שואפת להביא לשיפור האנושות גם בתפקידה החדש

 

מאז 2014 מנכ"ל קורסרה הוא ריק לוין, אשר פרש לטובת תפקיד זה מניהול אוניברסיטת ייל. אנג'י פרש עוד קודם מקורסרה ומשמש כיום כמדען הראשי של חברת ביידו הסינית. אנג'י וקולר משמשים עדיין כיו"רים משותפים של החברה. עד היום גייסה קורסרה, היושבת בעמק הסיליקון, כ־146 מיליון דולר ובין משקיעיה: יורי מילנר, קרן קליינר פרקינס ואחרים.

 

בהודעה שפרסמה בבלוג של קורסרה אמרה קולר שהיא מאוד גאה על ההצלחה לה זוכה החברה ובשבילה זה הזמן לעבור הלאה לתחום חדש, שגם בו היא שואפת להביא לשיפור האנושות. קולר הודיעה שתעבור ל־Calico שנוצרה על ידי גוגל בשנת 2013. החברה עוסקת בלימוד מעמיק מבוסס מכונה (machine learning) ויישומיו בתחום של שיפור הבריאות של בני האדם, למשל בכל הקשור במחלות זיקנה.

 

לדבריה, תחום זה נמצא על סף הפריצה המשמעותית ביותר שלו בזכות מספר התפתחויות טכנולוגיות המאפשרות כיום לחבר כמויות עצומות של מידע עם כלים אנליטיים שהחיבור ביניהם יכול ליצור שינוי משמעותי בידע על בריאות האדם וגילויים חדשים על ריפוי מחלות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x