$
חדשות טכנולוגיה

מקדונלד'ס תשלם כדי למשוך שחקני פוקימון גו לסניפיה ביפן

משחק המובייל שכבש את העולם ינסה לראשונה מודל הכנסות חדש במולדת היצורים הקטנים שמככבים בו. סניפי רשת המזון המהיר ישמשו כזירות שבהן יוכלו השחקנים לערוך קרבות פוקימונים. ההשקה נדחתה מחשש שהשרתים לא יעמדו בעומס

נמרוד צוק 21:0620.07.16

פוקימון גו הושק עד כה ב־34 מדינות באופן רשמי, אבל דווקא במולדתם של היצורים המצוירים הקטנים, יפן, המשחק עדיין לא יצא.

 

לפי אתר חדשות הטכנולוגיה טק־קראנץ', ההשקה היפנית היתה אמורה להתרחש אתמול אבל נדחתה בשל דליפת תכתובת פנימית שחשפה את מועדה ואת זהות הספונסר המרכזי של הפצת המשחק ביפן: רשת מקדונלד'ס. ההשקה, על פי פרסומים שלא זכו לאישור רשמי מיצרנית המשחק, חברת ניאנטיק, עשויה להתרחש היום.

 

התכתובת, הודעת אימייל קצרה ביפנית, הופצה בימים האחרונים בפורומים באינטרנט במדינה. הדחיה נובעת כפי הנראה מחשש החברה לקריסה נוספת של שרתי המשחק בעקבות התנפלות המונית של משתמשים יפנים שימהרו להוריד את האפליקציה. בימים האחרונים סבלו משתמשי המשחק מתקלות חוזרות ונשנות שנגרמו, לטענת ניאנטיק, מעומס בהיקף גדול יותר מכפי שציפתה על שרתיה. מאז יצא פוקימון גו לאור ב־6 ביולי המשחק נמצא במקומות הראשונים במצעדי ההורדות של אפל בכל המדינות שבהן שוחרר. בנוסף משחקים בו מיליוני משתמשים פיראטיים שהורידו את קובץ ההתקנה של גרסת האנדרואיד דרך אתרי הורדות לא רשמיים. בסך הכל מוערך מספר השחקנים הנוכחי בפוקימון גו ב־9.5 עד 26 מיליון איש בארה"ב בלבד. לפי הערכות, ניאנטיק מרוויחה בין מיליון ל־1.6 מיליון דולר ביום מרכישות של פריטים וירטואליים בתוך עולם המשחק.

 

צעדת בובות פיקאצ'ו ביוקוהומה צעדת בובות פיקאצ'ו ביוקוהומה צילום: איי אף פי

מקדונלד'ס, על פי הדיווחים, היא החברה הראשונה שמשתפת פעולה עם ניאנטיק ביישום המודל העסקי של "אתרים ממומנים". כל 3,000 סניפי מקדונלד'ס ביפן צפויים להופיע במפת המשחק כ"מכוני אימון" שאליהם יגיעו השחקנים פיזית כדי לערוך קרבות בין הפוקימונים שלהם לאלו של שחקנים אחרים. מנכ"ל ניאנטיק ג'ון האנקה הצהיר בשבוע שעבר כי החברה מתכננת להציע את המודל לשותפים עסקיים שונים מסביב לעולם, אבל לא ידוע האם מקדונלד'ס תמשיך לשתף פעולה עם החברה גם מחוץ ליפן.

 

 

בשבוע שעבר הצהירה נינטנדו – אחת משלוש המשקיעות העיקריות במשחק, יחד עם גוגל ופוקימון קומפני – כי המשחק יושק ביפן עד סוף יולי. האנקה אמר אז לאתר פורבס כי הבעיה היא הקושי להגיע למערך שרתים חזק מספיק ביפן, וטען כי החברה עובדת יחד עם שותפיה הטכנולוגיים במדינה כדי לפתור את הבעיה. האנקה ציין עוד ששני שווקים נוספים שבהם החברה עשויה להתקשות עם ההשקה הם סין וקוריאה הן בשל קשיים רגולטוריים והן בשל רמת הפירוט הנמוכה של שירות "גוגל מפות", שעליהן מתבסס המשחק. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x