שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
IT

נס רוכשת את חברת התוכנה דנאל בעסקה של 90 מיליון שקל

מנכ"ל ומייסד דנאל דני גז יקים ביחד עם נס חברה חדשה ששמה עדיין לא נמסר, נס תחזיק ב-60% ממניות החברה החדשה ודנאל את 40% הנותרים

רפאל קאהאן 09:3704.07.16
חילן הודיעה היום (ב') לבורסה על רכישת 60% מפעילות חברת דנאל פתרונות תוכנה מתקדמים עבור 54 מיליון שקל. הרכישה תתבצע דרך חברת הבת של חילן, נס, אותה רכשה לפני כשנתיים. מנכ"ל ומייסד דנאל דני גז יקים ביחד עם נס חברה חדשה ששמה עדיין לא נמסר, נס תחזיק ב-60% ממניות החברה החדשה ודנאל את 40% הנותרים.

 

מימון הרכישה יתבצע על ידי נס שתעביר לחברה החדשה 54 מיליון שקל שיירשמו כהלוואת בעלים לטובת נס. 36 מיליון השקל הנותרים יירשמו כהלוואת בעלים של דנאל לחברה המשותפת החדשה. על פי הדיווח לבורסה, טרם נקבע מועד לפרעון הלוואת הבעלים.

 

שקלים שקלים צילום: בלומברג

 

דנאל עוסקת בעיקר במתן פתרונות תוכנה לניהול נכסים פיננסיים ותיקי ניירות ערך עבור לקוחות המגזר הפיננסי והעסקי בישראל באמצעות מערכות תוכנות פרי פיתוחה. במסגרת ההסכם תרכוש החברה המשותפת החדשה את פעילות דנאל, התקשרויות עם הלקוחות והספקים, זכויות הקניין הרוחני והמוניטין, הידע והמידע של דנאל. החברה מעסיקה כיום כ-40 עובדים.

 

נס תוכל לרכוש עוד 20% ממניות החברה המשותפת לאחר שנה וחצי. לאחר כ-3 שנים ממועד הרכישה, תוכל נס להשלים את רכישת 40% האחזקות של דנאל בחברה המשותפת. הכנסות דנאל בשנים 2014 ו-2015 עמדו על כ-21 מיליון שקל וכ-22 מיליון שקל בהתאמה. הרווח התפעולי הסתכם בכ-10.5 מיליון שקל ב-2014, וכ-11 מיליון שקל ב-2015.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x