שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אובר תעקוב אחרי הנהגים שלה באמצעות הסמארטפון שלהם

חברת הנסיעות הודיעה שתנטר את דפוס הנהיגה של עובדיה על ידי התחברות לנתוני הסמארטפון שלהם ותשלח להם תעודת ציונים שבועית. המטרה, טוענת החברה, היא לאכוף נהיגה בטוחה יותר

עומר כביר 13:4330.06.16
אובר תתחיל לנטר את דפוסי הנסיעה של נהגים שעובדים בשירותה באמצעות הסמארטפון שלהם, ותשלח להם תעודה שבועית עם ציון על טיב נסיעתם – כך הודיע החברה אתמול (ד').

 

באמצעות התחברות לנתוני הגיירומטר, מד התאוצה וה-GPS של הסמארטפון, יכולה אובר לזהות משתנים כמו תנועה, מהירות, מיקום הרכב, בלימה פתאומית ועוד. בינואר שעבר החלה החברה להשתמש במידע זה על מנת לאמת או לשלול תלונות נוסעים על נהיגה אגרסיבית. בהמשך ביצעה החברה ניסוי מוגבל במסגרתו שלחה דו"חות חודשיים לנהגים בכמה אזורי פעילות. מהלך זה, טוענים בחברה, הוביל לירידה של 10% במספר הבלימות האגרסיביות.

 

מה יעשו נהגים שלא מעוניינים להיות תחת מעקב? מה יעשו נהגים שלא מעוניינים להיות תחת מעקב? צילום: yahoo

 

כעת מרחיבה החברה את המערכת ותפעיל אותה ב-11 ערים לפחות בארה"ב ובהודו. נהגים בערים אלו יקבלו תעודה שבועית עם ציון על נהיגתם, וכן התראות מיידיות במקרה שהם נוסעים גבוה מהמהירות המותרת ותזכורת לצאת להפסקה. אם תזהה החברה שהטלפון נמצא בתנועה לא סבירה, עדות לכך שהוא מוחזק ביד או מונח ברכב, הוא תזכיר לנהג לשים אותו על מעמד מיוחד.

 

בשלב זה החברה מסתפקת בשליחת התעודה השבועית, אם כי לא מן הנמנע שבעתיד הציון שיקבלו הנהגים ישפיע על דירוגם באובר – מהלך שיכול להביא לפליטה החוצה מהשירות של נהגים בעלי ציונים נמוכים במיוחד.

 

ומה עם נהגים שלא רוצים לעבוד תחת עינו של אחד גדול שעוקב אחרי כל פנייה ופנייה שלהם? מכיוון שאובר היא מונופול דה-פקטו במרבית השווקים שבהם היא פעילה, לאלו מהם שרוצים לשמור על מקור פרנסתם אין ממש ברירה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x