$
חדשות טכנולוגיה

Airbnb מתכננת סבב גיוס נוסף לפי הערכת שווי של 30 מיליארד דולר

ההערכה הנוכחית ממקמת את החברה במקום השני ברשימת חדי-הקרן בארה"ב אחרי אובר. ב-Airbnb הושקעו כ-3.4 מיליארד דולר מאז הקמתה אך היא עדיין אינה רווחית והפסידה בשנה שעברה 150 מיליון דולר

נמרוד צוק 12:0529.06.16
אתר שיתוף הדירות Airbnb מתכנן סבב גיוס כספים נוסף, עשירי במספר, לפי הערכת שווי של 30 מיליארד דולר, כך דיווח אתמול (שלישי) "הניו יורק טיימס". המימון, שהיקפו אינו ידוע בשלב זה, אמור לשמש להאצת ההתרחבות הבינלאומית של החברה.

 

הערכת השווי האחרונה של החברה, שפורסמה לאחר שגייסה 100 מיליון דולר מקרן פירסטמארק קפיטל בנובמבר האחרון, הקנתה לה שווי של 25.5 מיליארד דולר, שהציבה אותה במקום הרביעי ברשימת חברות "חדי הקרן" העולמית, אחרי אובר, שיאומי ודידי צ'אקסינג. אם אכן תשיג השקעה לפי שווי של 30 מיליארד דולר היא תטפס למקום השלישי בעולם והשני בארה"ב.

 

מייסדי Airbnb מימין: ג'ואי גבייה, בריאן צ'סקי ונייתן בלצ'ארקזיק מייסדי Airbnb מימין: ג'ואי גבייה, בריאן צ'סקי ונייתן בלצ'ארקזיק צילום: Airbnb

 

בחברה הושקעו מאז הקמתה ב-2007 כ-3.4 מיליארד דולר מקרנות הון סיכון בהן פאונדרס פאנד, אנדריסן הורוביץ וברנד קפיטל, לצד בנקים כמו סיטיגרופ ו-JP מורגן צ'ייס ומשקיעים פרטיים בהם אשטון קוצ'ר והיזם אלעד גיל.

 

ב-Airbnb מוצעות כיום יותר מ-2 מיליון דירות נופש וחדרים ב-34 אלף ערים, שמשרתות יותר מ-60 מיליון אורחים בשנה. היא אינה מפרסמת נתונים על הפעילות הפיננסית שלה, אבל על פי מידע פנימי שנחשף ב"וול סטריט ג'ורנל" היא הכניסה ברבעון השלישי של 2015 סכום של 340 מיליון דולר מעמלות על עסקאות השכרה בהיקף של 2.2 מיליארד דולר. החברה עדיין אינה רווחית והפסדיה בשנה שעברה מוערכים ב-150 מיליון דולר, בעיקר בשל ההוצאות הכבדות על התרחבות.

 

לאחרונה עומדת החברה בפני לא מעט לחצים רגולטוריים במדינות וערים שונות בהן היא פעילה במיוחד, כאשר בישראל נחשף השבוע מבצע אכיפה של רשות המסים לאיתור משכירי דירות נופש שמעלימים מס, ובניו יורק וסן פרנסיסקו עברו חוקים מקומיים חדשים שמגבילים את פרסום הדירות באתר, בדומה לחוק שעבר בחודש שעבר בברלין.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x