שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פינטק

Fintech 2016

"העולם הפיננסי מבין שכדי לעמוד בצרכי הלקוח הבנקאות צריכה להיפתח ולעבוד בזמן אמת"

דוראל בליץ, מנהל מחלקת פינטק, ב-KPMG סומך חייקין בכנס כלכליסט: "KPMG עושה אחת לשנה מחקר על 100 חברות הפינטק הטובות בעולם. השנה 8 מתוכן היו ישראליות. מעבר לכך, בעוד שפעם רק בודדות עבדו בצורה משמעותית עם התעשייה הפיננסית, היום 50 מתוך ה-100 עושות זאת"

עמרי מילמן 10:5528.06.16
"מדברים הרבה על שוק הרחפנים בארץ ובעולם. חברה ישראלית בשם אירובוטיקס פיתחה רחפן עצמאי לחלוטין וגייסה כסף בצורה יפה בתחרות של לאומי טק. מדברים על בועה, אך עולם הרחפנים שמביא את המשלוח הביתה, משנה הרבה מאד בעולם הפיננסים. תחשבו על רחפן של אמזון שמביא חבילה, מצלם את הרכב שלכם, את עור הפנים של מקבל החבילה, אם יש אורות בבית, את צבע הדלת בכניסה. כמה זה יכול לעזור במודלים של אשראי, חיתום. רואים איך עולם הפיננסים מסתכל על המהפכה הזו",

כך אמר היום דוראל בליץ, מנהל מחלקת פינטק, KPMG סומך חייקין בכנס פינטק של "כלכליסט", בשיתוך בנק לאומי.

 

 


 

דוראל בליץ מנהל מחלקת פינטק KPMG דוראל בליץ מנהל מחלקת פינטק KPMG צילום: אוראל כהן

 

בליץ הביא כדוגמה את Wechat. "היא יותר גדולה מוואטס אפ, אפליקציית התקשורת הגדולה בעולם, בסין מרבית האוכלוסיה משתמשת בה, ומאפשרת בצורה פשוטה להיות בנק דיגיטלי. ניתן לעשות בה פעולות מסחר, לשלם, להלוות, הלקוחות פועלים באפליקציה, היום היא מעבירה בתוכה יותר כספים מכל חברות האשראי והדביט בארה"ב ביחד".

 

לדברי בליץ "הפינטק לא הומצא בשנים האחרונות, הוא כאן כבר הרבה זמן. אם פעם דיברו בחשש על כך ש"Silicon Valley is coming"- הבנקים חששו שהסטארט-אפים הולכים להרוג אותם. חברות הפינטק מדור ה-1.0 נתפסו כמתחרות, היום נראה שהן מייצרות מוצרים משלימים. הגופים הפיננסיים רואים אותם היום כשותפים, יש פה הזדמנות מדהימה לשיתופי פעולה. זה פינטק 2.0. כשאנחנו מדברים על טבלת הערכים של מסלול בעולם הדיגיטלי אנחנו רוצים שקודם כל השירות יהיה בטוח, מאובטח, קל לביצוע, אבל הכי חשוב יצפה את הצרכים של הלקוח ויעשה אותם עבורו".

 

"אם פעם העולם הפיננסי היה עולם סגור, העולם הפיננסי מבין היום שעל מנת להתחבר לתעשייה הזו ולעמוד בצרכי הלקוח, ולפתח מנועי הכנסה חדשים, הבנקאות צריכה להיפתח. בעזרת תשתיות ענק, ביג דאטא, היא צריכה לעבוד בזמן אמת".

 

בליץ הציג תמונה אופטימית לגבי השוק הישראלי ואמר, "לחברות הפינטק בעולם וגם החברות בישראל, הייתה שנה מדהימה. היו שיתופי פעולה, פיתוחים חדשים. בהחלט שנה טובה. רואים צמיחה מדהימה של חברות פינטק, כניסה לעולמות של מסחר וייעוץ, שימוש ביכולות בינה מלאכתות וביג דאטא".

 

"KPMG עושה אחת לשנה מחקר על 100 חברות הפינטק הטובות בעולם. השנה 8 מתוכן היו ישראליות. מעבר לכך, בעוד שפעם רק בודדות עבדו בצורה משמעותית עם התעשייה הפיננסית, היום 50 מתוך ה-100 עושות זאת".

 

"כשמדברים על תשתיות ליבה צריך לעבור מתשתיות ספגטי ללזניה - שכבות, קל להתחבר אליהן, להבין אותם. התשתית הטכנולוגית היא אחד הדברים החשובים ביותר בגוף פיננסי. אותן חברות פינטק מגיעות עם שירותים מדהימים, לא כפופות עדיין לרגולציה, חייבים לעבור לעולם של תהליכים מהירים, ולא איטיים, בתפיסה מהירה - מלמעלה למטה.חייבים לעבור לתהליכים פשוטים, מהירים. רק בשנה האחרונה UBS נכנס לשת"פ בעולם של ייעוץ השקעות מהיר. חברות בארה"ב שמתחברות לתשתיות שמאפשרות העברות כספים מהירות".

 

בליץ התייחס גם לצד של המוסדיים בעולם הפינטק המתפתח ואמר "גם בביטוח בסופו של דבר כשמסתכלים על הכנסות בעולם, הביטוח הוא הכסף הגדול. מסתכלים על שרשרת הערך בביטוח. כולה מסתכלת היום על פתרונות טכנולוגיים פשוטים. רואים חברות ישראליות שמצליחות בתעשייה בחו"ל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x