חדשות התקשורת

התגברה על גולן: סלקום בוחנת השקעה במיזם הסיבים

המהלך יאפשר לסלקום להציג אלטרנטיבה למונופול התשתית של בזק. מיזם הסיבים האופטיים, שמציע תשתית תקשורת שלישית, מחפש בימים אלה משקיע בשל בעיות תזרים

אלירן מלכי 08:2301.06.16

סלקום תיכנס לחדר מידע הנתונים של מיזם הסיבים האופטיים בחברת IBC בעוד כשבועיים בכדי לבחון אפשרות להשקיע במיזם, כך נודע ל"כלכליסט".

 

מיזם הסיבים האופטיים, תשתית התקשורת השלישית שאמורה לקום בישראל לצד בזק והוט, נמצא בשלב של חיפוש משקיע לאחר שנקלע לבעיות תזרימיות בעקבות ניהול כושל.

 

חברת IBC, שנפרדה בתחילת השנה מהמנכ"ל דני לאובר, עברה תהפוכות בחודשים האחרונים שכללו האטה משמעותית בקצב הפריסה. יו"ר הדירקטוריון דורון כהן ניהל פגישות רבות עם הספקים והצליח לדחות את התשלומים.

 

לפני כשלושה חודשים, החליטו בחברה לפנות לבנק רוטשילד כדי לחפש משקיע שיזרים לו כספים ויוציא אותו מההקפאה שהוא נמצא בה כיום. אחד המשקיעים הפוטנציאלים שגילו עניין במיזם בשנה האחרונה זו חברת סלקום הצפויה להיכנס לחדר מידע בשבועות הקרובים.

 

מנכ"ל סלקום ניר שטרן. רוצה לגדול מנכ"ל סלקום ניר שטרן. רוצה לגדול צילום: אלכס קולמויסקי

 

סלקום, שפועלת בשנתיים האחרונות כדי למצב עצמה בתור קבוצת תקשורת המתחרה בבזק עם שירותי הסלולר, הטלוויזיה והאינטרנט שלה, זקוקה לתשתית עצמאית כדי להתנתק באופן סופי מכל תלות בבזק ולהוות אלטרנטיבה למונופול התשתית. החברה, כמו חברות הסלולר האחרות, נשענת על התשתית של בזק בשלב מסוים בהעברת המידע אליה, מאחר והיא החברה היחידה שיש לה תשתית תקשורת מהנקודה הצפונית ביותר ועד לנקודה הדרומית ביותר בארץ באופן רצוף.

 

לאחר שנאסר על סלקום לרכוש את גולן טלקום במחיר של 1.17 מיליארד שקל על ידי רשות ההגבלים העסקיים ומשרד התקשורת, הזרמת הכספים למיזם הסיבים תהיה השקעה אסטרטגית אלטרנטיבית מבחינתה, שיכולה להפוך אותה בתוך מספר שנים לחברת תקשורת בגודל של בזק ואף גדולה ממנה. בפרטנר עדיין לא החליטו אם להיכנס לחדר המידע, אך לפי הערכות בענף, גם הם יבקרו שם.

 

בעוד כשבועיים בנק רוטשילד צפוי לסיים להכין את 'חדר המידע' של המיזם ובו כל הנתונים הפיננסיים המעודכנים שלו, שאינם חשופים לציבור, המשקפים את מצבו האמיתי ללא מסננים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x