תקשורת

היועמ"ש: בחינת ניגוד העניינים של נתניהו עם בזק נמצאת "בשלבים מתקדמים"

אם יחתום על ניגוד עניינים, יאסר על רה"מ ושר התקשורת לעסוק בכל הנוגע לקבוצת בזק, השולטת על חלקים נרחבים בשוק התקשורת, וזאת בשל קשריו לכאורה עם בעל השליטה בקבוצה שאול אלוביץ'

אלירן מלכי 11:2126.05.16

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בוחן לחייב את ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו לחתום על הסכם ניגוד עניינים שאוסר עליו לעסוק בכל הנוגע לקבוצת בזק. כעת מסתמן כי בחינת הסוגייה נמצאת בשלבים מתקדמים.

 

במסגרת הסדר ניגוד העניינים, על נתניהו יאסר לעסוק כשר התקשורת בכל הקשור לקבוצת בזק ועסקיו של שאול אלוביץ', בשל הקשרים בין השניים לכאורה. בשנים האחרונות משרד התקשורת נוהג ביס ביד רפה, מה שמאפשר לה לשמור על כוחה המונופוליסטי בשוק התקשורת. אלוביץ', בעל השליטה ביורוקום ודרכה בבזק, שולט על חלקים נרחבים בשוק התקשורת הישראלי הכוללים מלבד בזק את פלאפון, yes, בזק בינלאומי ואתר החדשות וואלה.

 

שאול אלוביץ', בעל השליטה ביורוקום ודרכה בקבוצת בזק, השולטת על חלקים נרחבים בשוק התקשורת בישראל שאול אלוביץ', בעל השליטה ביורוקום ודרכה בקבוצת בזק, השולטת על חלקים נרחבים בשוק התקשורת בישראל צילום: יובל חן

 

הסדר ניגוד העניינים יקשה על נתניהו לקבל החלטות בשוק התקשורת. אם הוא אכן יחתום בסופו של דבר על ההסדר, הוא לא יוכל לתפקד כשר התקשורת וייאלץ לוותר את תיק התקשורת, אותו הוא שומר לעצמו משיקולים קואליציוניים מנובמבר 2014.

 

ממשרד היועץ המשפטי לממשלה נמסר בתגובה "הנושא מצוי בטיפול, בשלבים מתקדמים". ממשרד ראש הממשלה נמסר כי "הטיפול בנושא טרם הושלם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x