שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט: ירידה דרמטית של 25% ברווח הנקי, ההכנסות לא עמדו בצפי

בדומה לגוגל, גם מיקרוסופט לא הצליחה לעמוד בציפיות: הרווח הנקי עמד ברבעון הפיסקאלי השלישי על 3.8 מיליארד דולר לעומת הרבעון המקביל שבו עמד על 5 מיליארד דולר. אחד התחומים הבעייתים ביותר של החברה הוא עולם המובייל, והכנסותיה מפעילות הסמארטפונים שלה ירדו ב-46%. מניית מיקרוסופט יורדת במסחר המאוחר ב-5%

עומר כביר 23:3921.04.16

מיקרוסופט פספסה את התחזיות: הכנסות החברה ברבעון הפיסיקלי השלישי של 2016 עמדו על 20.53 מיליארד דולר. זאת, לעומת תחזיות אנליסטים שצפו לחברה הכנסות בסך 22.73 מיליארד דולר. מדובר בירידה של 5.5% בהכנסות לעומת ההכנסות ברבעון המקביל ב-2015, שעמדו 21.7 מיליארד דולר. בשורת הרווח ההחמצה של מיקרוסופט גדולה עוד יותר, עם רווח נקי של 48 סנט למניה, לעומת תחזיות של 64 סנט למניה ושיקפו צפייה לעלייה ברווחים. על רקע התוצאות, יורדת מניית מיקרוסופט במסחר המאוחר ב-5%.

ווינדוס 10 ווינדוס 10 צילום: מיקרוסופט, יח"צ

  

בסך הכול עמד הרווח הנקי של החברה על 3.76 מיליארד דולר, ירידה דרמטית של 24.7% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה, אז הסתכמו רווחי החברה ב-4.99 מיליארד דולר. 

 

אחד התחומים הבעייתים ביותר של החברה הוא עולם המובייל, והכנסותיה מפעילות הסמארטפונים שלה ירדו ב-46%. במקביל, ההכנסות ממכירת ווינדוס ישירות ליצרניות מחשבים ירדו ב-2% (נתון שלדברי החברה היה טוב משל כלל השוק). על כך מפצה במידת מה גידול של 61% בהכנסות ממכשירי הסרפס של החברה, הודות לביקוש ער לסרפס 4 פרו ולסרפס בוק. בתוספת גידול של 26% במספר המנויים לשירות אקבוקס לייב (שהגיע ל-46 מיליון) וגידול של 18% בהכנסות החברה מהצגת פרסומות בבינג הגיעו הכנסות חטיבת המחשוב האישי של מיקרוסופט של 9.5 מיליארד דולר. 

 

גם הביצועים של חבילת התוכנות המשרדיות אופיס היו מוצלחים. בשוק הארגוני ההכנסות מאופיס עלו ב-7% בעיקר הודות לגידול של 63% מההכנסות מאופיס 365. בשוק הצרכני גדלו ההכנסות מאופיס ב-6% ומספר המנויים של אופיס 365 הגיע ל-22.2 מיליון. סך כל הכנסות החברה מאופס עמדו על 6.5 מיליארד דולר. 

 

"יותר ויותר ארגונים שמשתמשים בטכנולוגיה דיגיטלית כדי לשנות לקדם צמיחה בוחרים במיקרוסופט", אמר מנכ"ל החברה, סאטיה נאדלה, בהודעה לעיתונות, תוך שהוא מתעלם מהירידה בהכנסות ומהצניחה ברווחים. “וכשארגונים אלו בוחרים בנו, אנו רואים מומנטוים בשירותי הענן של מיקרוסופט ועם ווינדוס 10”.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x