$
מכשירים ומדריכים

ברצלונה 2016

חם מהתנור: המהפכה המודולרית של ה-G5

מכשיר הדגל החדש של LG מצליח להפיח עניין מחודש בשוק הסמארטפונים, לאו דווקא בגלל המכשיר עצמו, ויותר בגלל שלל המודולים שמתחברים אליו, מסוללה נשלפת לרחפן ייעודי

הראל עילם, ברצלונה 12:5222.02.16
מכשיר הדגל החדש של LG הוא הרבה יותר מעוד סמארטפון, אם תרצו בכך הוא יכול להוות אקו-סיסטם שלם. החברה לקחה את הקונספט של מוטורולה וגוגל, ליצור מכשיר מודולורי שניתן להרכיב כרצוננו, ויצרה בעזרתו סמארטפון שימושי עם מבחר מודולים אופציונליים. לסוללה הנשלפת של ה-G5 ניתן לחבר למשל מגבר אודיו חיצוני או סוללה נוספת, שגם מתפקדת כמערכת שליטה במצלמת הטלפון. בנוסף, LG פיתחה סדרה שלמה של מוצרים, מאוזניות, דרך משקפי מציאות מדומה וכלה ברובוטים ורחפנים, שסובבים כולם סביב ה-G5 החדש.

 

התוצאה הסופית שאפתנית - יתכן ושאפתנית מדי, אבל את זה נגלה בהמשך, במידה שהקהל יהיה מוכן לקנות רחפנים ורובוטים עבור הטלפון שלו. LG אומנם רוצה ליצור פלטפורומה פתוחה עבור המכשירים שלה, אבל קשה להאמין שהיא תצליח לעשות זאת אחרי שחברות גדולות וחזקות ממנה ניסו ונכשלו.

 


 

המודולים של המכשיר החדש מתחברים לסוללה הנשלפת, כלומר הם נמצאים בתחתית המכשיר, וההחלפה ביניהם כרוכה במאמץ - הקליפסים שמחזיקים את כל המערכת ביחד חזקים מאוד. לוקח כמה עשרות שניות להחליף מודול, וכל החלפה דורשת שליפה של הסוללה - מה שאומר, שהמכשיר עצמו נכבה, ויש להפעילו מחדש. זה בהחלט לא משהו שתרצו לעשות כמה פעמים ביום.

 

ככל הנראה, LG לא מעוניינת שתחליפו את המודולים בתדירות רבה, מכיוון שחלק מהפיצ'רים המתקדמים יותר ב-G4 כבר לא קיימים. הכפתור האחורי ב-G4 למשל אפשר למשתמש להפעיל אותו כצמצם למצלמה, אבל עכשיו הכפתור האחורי ב-G5 בסיסי יותר. גם מעבד האודיו והרמקולים המתקדמים יותר שמורים למודול האודיו החיצוני.

 

המכשיר שבלב כל המהפכה הזאת אומנם נראה נהדר, ומרגיש טוב ביד, ונראה גם שקוואלקום פתרה את בעיית מעבד הסנאפדרגון 810 המתחמם, אבל הטלפון עצמו אינו מהפכני. המצלמה הכפולה, למשל, סובלת מאותן בעיות שאפיינו את המצלמה ב-G4, ומספקת תמונות מגורענות למדי בתנאי תאורה קשים ובטווח קרוב. בטווח ארוך, באור שמש ובתנאי שטח, עם זאת, היא בהחלט לא רעה.

 

ה-G5 הוא ללא ספק אחד המכשירים המעניינים יותר שיצא לנו לבחון ואנחנו מחכים בקוצר רוח להתנסות בו יותר.

 

הכותב הוא אורח קוואלקום בתערוכה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x