$
חדשות טכנולוגיה
טכנולוגי מאקרו ראש כתבה HEADER

מאקרו טכנולוגי

ג'ף בזוס: יזם ופרובוקטור טוויטר

מייסד אמזון משתמש בחשבון הטוויטר שלו לקרבות אגו עם הקולגות לקול תרועות הקהל. קריאה מודרכת בחמשת הציוצים היחידים שפרסם עד כה

דור צח 14:2924.12.15
1. "כך נראים 400 מדענים מאושרים". ג'ף בזוס, מדמויות המפתח בעולם הטכנולוגיה כבר שני עשורים, מחזיק בחשבון טוויטר מאז יולי 2008. אלא שרק בחודש שעבר הוא החל לצייץ בו, וגם זה במשורה: 5 ציוצים בלבד עד כה. נראה שמטרתו העיקרית של מייסד אמזון היא לקדם דרך טוויטר דווקא את סטארט־אפ החלל שהקים, Blue Origin: הציוץ בתחילת הפסקה, למשל, מפנה לסרטון המתעד התלהבות עובדים בעקבות ניסוי מוצלח של החברה.

 

בזוס. מעט מאוד ציוצים, אבל כל אחד נחשב בזוס. מעט מאוד ציוצים, אבל כל אחד נחשב צילום: בלומברג

 

2. "החיה הנדירה ביותר — רקטה לשימוש חוזר". הניסוי שאליו מתייחס בזוס, ושנערך בסוף נובמבר, כלל שיגור של רכב חלל באמצעות רקטה שביצעה נחיתה "רכה", דבר המאפשר להשתמש בה שוב ולהפחית עלויות דרמטית. היזם אלון מאסק, מייסד החברה המתחרה SpaceX ופרובוקטור ידוע, מיהר לגמד בטוויטר את ההישג של בזוס ולטעון שהרקטה לא הגיעה גבוה מספיק כדי שזה ייחשב כמסע לחלל. ולבזוס, מסתבר, יש אגו רגיש.

 

3. "ברוכים הבאים למועדון, SpaceX". כמה רגיש? מספיק כדי לכתוב השבוע את הציוץ העוקצני הזה, בעקבות ניסוי דומה (ומרשים יותר מבחינה טכנית) שערכו אנשיו של מאסק. יש במלחמה הילדותית הזאת משהו מלהיב: הדמויות השנויות במחלוקת ששלטו בעבר בעולם הטכנולוגיה, כמו סטיב ג'ובס ולארי אליסון, הוחלפו בעבר בחנונים דיפלומטיים ורכי דיבור, כמו לארי פייג' ומארק צוקרברג. מזל שיש מי שדואגים לספק קצת אקשן.

 

4. "לשלוח את דונאלד טראמפ לחלל". וקרבות הבוץ לא נגמרים כאן. במסגרת מסע ההשתלחויות הכללי של דונלד טראמפ, הוא טען שבזוס מחזיק בעיתון "וושינגטון פוסט" כדי לקדם אג'נדה שמאפשרת לאמזון לחמוק מ"מס הוגן" שהיה מרסק אותה. בזוס הגיב בטוויטר: "סוף סוף הותקפתי בידי טראמפ. אנחנו שומרים לו מקום ברקטה שלנו". התגית #sendDonaldtoSpace שבה השתמש מייסד אמזון הפכה לפופולריות במיוחד, ומפרנסת אפילו מרצ'נדייז (שנמכרים כמובן באמזון).

 

טראמפ בחלל. יש היענות להצעה טראמפ בחלל. יש היענות להצעה

 

5. "כשאתה בתוך קופסה, אתה צריך ליזום את דרכך החוצה". במילים אלה התייחס בזוס לקרן האנרגיות המתחדשות הגדולה בעולם שהקים ביל גייטס, והודה למייסד מיקרוסופט על המהלך. אם ציוצים אחרים של בזוס זכו לאלפי שיתופים ולייקים, הרי שזה היה הציוץ הכי פחות פופולרי שלו. זה כנראה לא הפתיע אותו: כבעלי "וושינגטון פוסט", הוא יודע טוב מאוד שפרגון וחדשות חיוביות ממש לא מעניינים כמו קרבות אגו בין מיליארדרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x