$
אינטרנט

תיכוניסטים פרצו לחשבון המייל של ראש ה-CIA

הפורצים גנבו מהחשבון מידע על עשרות מעובדי הסוכנות ופרסמו אותו בטוויטר, בחשבון איסלמיסטי שקורא לשחרר את פלסטין. ההאקרים טענו שבידיהם גם מידע מסווג על טכניקות העינויים של ארה"ב

נמרוד צוק 09:3820.10.15
מחדל אבטחה חמור ב-CIA: תיכוניסט או קבוצת תיכוניסטים פרו-פלסטינים, על פי החשד, פרצה לחשבון המייל האישי של ראש הארגון ג'ון ברנן, בשירות הדואר של AOL, שאבה ממנו את פרטיהם האישיים של 20 מעובדי הסוכנות ופרסמה אותם בטוויטר. חוקרי ה-FBI מנסים לאתר בשעות האחרונות את החשודים.

 

אתמול (ב') שחררו הפורצים גליון אלקטרוני שכלל פרטים כגון שמות העובדים, כתובות המייל שלהם, הסיווג הבטחוני שלהם, מספרי הביטוח הלאומי ומספרי הטלפון דרך חשבון טוויטר אנונימי, ואיימו לשחרר מידע נוסף שנגנב מברנן. חשבון המייל הושבת לאחר חשיפת הפריצה, אבל חשבון הטוויטר phphax ששימש להדלפת הפרטים עדיין פעיל, ומפעיליו מפרסמים עדכונים על הפרשה וססמאות פוליטיות ודתיות כגון "שחררו את פלסטין" או "אין אלוהים מלבד אללה".

 

ההאקרים הביכו את ראש ה-CIA ההאקרים הביכו את ראש ה-CIA

 

החשוד במעשה יצר קשר עם הניו יורק פוסט והציג את עצמו כ"תלמיד תיכון אמריקאי, לא מוסלמי, שביצע את המעשה בשל התנגדות למדיניות החוץ האמריקאית ותמיכה בפלסטין", וטען כי הוא פעל יחד עם חבר לכיתה. לדבריו הפריצה אירעה ב-12 בחודש, כאשר המידע שפורסם נלקח מקבצים שצורפו ל-40 הודעות שונות שנשמרו בחשבון. בין המסמכים שהוא מצא בחשבון היה גם מכתב רגיש שעסק בטכניקות עינויים שמופעלות נגד חשודים בטרור, טען הפורץ, לצד טופס בקשת הסיווג הבטחוני של ברנן.

 

הפריצה, טען ההאקר, בוצעה באמצעות הנדסה חברתית, על ידי פניה לשירות הלקוחות של חברת ורייזון, תוך הטעיית עובדי החברה לחשוב שמדובר בברנן עצמו שמתקשר, וקבלת שורה של פרטים אישיים שאפשרה לו לבצע איפוס של ססמת הגישה לחשבון המייל.

 

הילארי לא לבד

 

לטענת הפורץ ברנן לא היה בכיר הממשל היחיד שחשבונותיו נפרצו, והוא טוען כי הוא הצליח לחדור לחשבון של מזכיר הגנת המולדת ג'יי ג'ונסון בחברת קומקאסט ולהאזין להודעות הקוליות שלו. הפריצה מביכה במיוחד על רקע פרשת השימוש של הילארי קלינטון בשרת מייל פרטי בניגוד לנהלים בעת ששימשה כמזכירת המדינה, שהפכה כעת לסוגיה בוערת בשל המרוץ שלה לנשיאות וגוררת ביקורת ציבורית רבה.

 

ה-CIA הודה בתגובה רשמית לעיתונות כי הארגון "מודע לדיווחים המופצים במדיה החברתית, והעביר את הפרטים הרלבנטיים לרשויות שחוקרות את הנושא".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x