$
אינטרנט

הרשת גועשת: האם הסכם הגרעין עם איראן טוב ליהודים?

תומכי ומתנגדי ההסכם השנוי במחלוקת כבשו את הרשת בסרטוני תעמולה בעדו ונגדו. התומכים גייסו את העילית של הוליווד בעוד המתנגדים שיגרו קמפיין הפחדה שמציג איך תשפיע הפצצה האיראנית על חיי המשפחה האמריקאית

הראל עילם 11:5909.08.15

ארצות הברית והקהילה היהודית-אמריקאית כמרקחה: הקונגרס האמריקאי חייב לאשר את תקציב תוכנית הפיקוח על הגרעין האיראני עד ה-17 לספטמבר, אבל הבית הלבן והנשיא אובמה מתקשים לאסוף את התמיכה הנדרשת.

חברי קונגרס רבים עדיין מתלבטים, בעוד שהקהילה היהודית המקומית (ואנשי הקונגרס שלה) חצויים בדעותיהם. בייאושם, מיהרו שני הצדדים לרשתות החברתיות כדי ללחוץ על חברי הקונגרס להצביע כרצונם. התוצאה הוא קמפיין חריג בעוצמתו ובתקציבים שלו, וגורמים בבית הלבן כבר גינו את "ההתערבות הבוטה" של גורמים מדיניים מחוץ לארצות הברית בעסקה.

 

הכור הגרעיני בבושהר הכור הגרעיני בבושהר צילום: אי פי איי

 

ארגון Global Zero, עם המטרה המוצהרת להביא לפיחות במספר כלי הנשק הגרעיניים בעולם, יצא בקמפיין לטובת העסקה - וגייס לטובת סרטון שכבר זכה מאות אלפי צפיות שחקנים מפורסמים כגון מורגן פרימן וג'ק בלאק, יחד עם המלכה הירדנית נור ואוסף של שגרירים ואנשי ביון. "מלחמה עם איראן תהיה פעולה חסרת אחריות" אמרה ולרי פלם, סוכנת CIA לשעבר.

 

 

ארגון J Street, קבוצה של יהודים-אמריקאים ליברלים, יצאו גם הם בקמפיין תמיכה בנשיא האמריקאי ובעסקה, עם מודעות שהתפרסמו בעיתונים ברחבי המדינה ופרסומות במודעות הטלוויזיה. "רונלד רייגן אמר לגבי העסקה עם ברית המועצות – בטח בהם אבל בדוק אותם. העסקה תביא למספר שיא של פקחים בשטח איראן".

 

 

בעברו השני של המתרס ניצב הארגון "אזרחים למען איראן לא-גרעינית", הכוללת בין השאר את הסנאטור ג'ו ליברמן. גם הם יצאו בשורה של פרסומות מודפסות וטלוויזיוניות. "איראן הפרה כבר 20 התחייבויות בינלאומיות", הם הזהירו.

 

 

שגריר ארצות הברית לאו"ם לשעבר, ג'ון בולטון, גם הוא אינו מרוצה מהעסקה ויצא בסרטון שגם תוקף לא רק את אובמה, אלא גם את הרפובליקני פול ראנד שתומך בעסקה. בסרטון, משפחה אמריקאית אידאלית משקפת מה יקרה כאשר איראן תתקיף את ארצות הברית עם פצצת אטום.

 

 

ג'ון אוליבר, מצד שני, סבור שגם עם העסקה מעולה וגם אם היא טעות היסטורית, פשוט מוקדם מדי להטיל בה רפש לפני שכל פרטיה נחשפו במלואם. וכהרגלו, יש לו דרך מאוד ציורית להציג זאת.

 

 

המם הטוב ביותר בנושא מגיע אלינו מטוויטר. בסופו של דבר, בין אם אתם בעד או נגד העסקה, כולנו נוכל להסכים עם זה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x