$
הייטק והון סיכון

פיטנגו מגייסת קרן שביעית, בהיקף של 250 מיליון דולר

הקרן תשקיע בסטארט-אפים בוגרים, שנמצאים בשלבי צמיחה והתרחבות. פיטנגו, שבבעלות חמי פרס, רמי קאליש, אהרון מנקובסקי ורמי ברכה, מנהלת השקעות ב-1.7 מיליארד דולר והיא הגדולה מסוגה בישראל

מאיר אורבך 18:4226.05.15

קרן הון הסיכון הישראלית פיטנגו מגייסת קרן חדשה של 250 מיליון דולר להשקעה בחברות בשלבי צמיחה, כך נודע ל"כלכליסט". על פי ההערכה הקרן נמצאת בשלבים ראשונים של גיוס, ממשקיעים קיימים כשותפיה וממשקיעים מוסדיים גדולים מהמזרח הרחוק שזהותם טרם נחשפה.  

פיטנגו היא קרן הון הסיכון הגדולה ביותר בישראל, עם הון מנוהל של 1.7 מיליארד דולר. השותפים העיקריים של הקרן הם חמי פרס, רמי קאליש, אהרון מנקובסקי ורמי ברכה.

 

אהרון מינקובסקי, שותף בקרן פיטנגו אהרון מינקובסקי, שותף בקרן פיטנגו צילום: יורם שרף

 

מגמת גיוס הקרנות להשקעה בחברות בשלבי צמיחה גדלה לאחרונה באופן משמעותי - בין היתר, בוצע גיוס קרנות דומות על ידי חיים שני ומשה ליכטמן וקרן קומורה של ארז שחר ובועז דינטי. על אף התמקדות פיטנגו בחברות ותיקות, לא נוטשת הקרן גם את הסטארט-אפים הצעירים: לפי ניתוח של חברת המחקר IVC, פיטנגו היתה הקרן השניה ברשימת המשקיעות בחברות חדשות בשנה שעברה, כשרק JVP עוקפת אותה במניין ההשקעות.

 

ב-2014 ספגה פיטנגו מכה, לאחר ששני שותפים בה - איתן בק ורונה שגב גל - הודיעו על פרישה בעקבות חוסר שביעות רצון. כיום משקיעה פיטנגו מתוך הקרן השישית שלה, שגיוסה הושלם עוד ב-2013 והיקפה 250 מיליון דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x