$
חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט משוויצה: כך נראית מערכת הפעלה חוצת-פלטפורמות

יכולות ווינדוס 10 נראות מרשימות במיוחד: החברה הדגימה איך מסך הבית בסמארטפון ווינדוס הופך להיות תפריט ה-Start בלפטופ, מתחבר לסטרימר - ואיך הטלפון הופך למשטח עכבר ומקלדת עבור מכשירים אחרים

הראל עילם 12:1807.05.15
מיקרוסופט הדגימה לראשונה את אפליקציית Continuum - המאפשרת לטלפונים חכמים המריצים את ווינדוס 10 לתפקד כמחשב אישי לכל דבר - בכנס המפתחים Ignite שנערך השבוע בשיקגו. לפי אתר TheVerge, האפליקציה החדשה "מרגישה כמו העתיד".

מיקרוסופט הכריזה על האפליקציה בספטמבר האחרון, אבל דיברה עליה בקווים כלליים במיוחד כאפליקציה שמסוגלת "לטשטש את הגבולות בין הפלטפורמות השונות", לדברי ג'ו בלפיור, ראש חטיבת מערכות ההפעלה.

 

 

בפברואר האחרון החברה השיקה את גרסת ה-Preview המוקדמת לווינדוס 10 לטלפונים, אבל היא לא כללה את Continuum. כך שלא היה ברור מה האפליקציה מסוגלת לעשות.

 

מסך הבית של ווינדוס פון הופך לתפריט ה-Start במחשב מסך הבית של ווינדוס פון הופך לתפריט ה-Start במחשב

 

כעת עולה כי האפליקציה החדשה תאפשר למשתמשים להריץ אפליקציות אוניברסליות ולהזרים אותם לכל מסך שירצו – דרך טכנולוגיית Miracast או כבל HDMI. המערכת תתאים את האפליקציה בזמן אמת בהתאם לגודל המסך שהאפליקציה רצה עליה, ואמצעי השליטה הזמינים לה. אם מדובר במסך חיצוני בלבד, הטלפון יוכל לתפקד כבקר, כאשר מסך המגע יהפוך להיות משטח עכבר מגודל והמקלדת הווירטואלית שלו תשמש להזנת טקסט.

 

האפליקציה מסוגלת להתאים לא רק את הגודל והשליטה של אפליקציות אחרות, אלא גם את כל הממשק של מערכת ההפעלה. על גבי המסך הקטן של הטלפון הממשק ישמור על עיצוב האריחים המוכר של ווינדוס פון, אבל אם הטלפון יתחבר למסך גדול יותר הממשק יותאם אוטומטית לעיצוב שולחן העבודה של ווינדוס 8/10. המעבר בין שני הממשקים חלק לחלוטין, ומאפשר לטלפון בפועל לתפקד כמחשב האישי שלכם, כאשר הוא מספק את כל כוח העיבוד ורק משדר את הנתונים למסך חיצוני או טלוויזיה.

 

 

מיקרוסופט Continuum מיקרוסופט Continuum

 

Continuum אפילו תאפשר לכם לעבוד על גבי שני מסכים בו זמנית - למשל, להזרים וידאו מהטלפון למסך ובו זמנית לאפשר לטלפון להריץ ולהציג אפליקציות אחרות, כך שתוכלו לצפות בסרט על גבי המסך הגדול ולערוך מיילים על גבי הטלפון.

 

אפליקציית Continuum אינה מיועדת רק לטלפונים: הגרסה השולחנית הצנועה יותר תתאים את הממשק בצורה שוטפת בהתאם למחברים המחוברים למחשב השולחני, ותאפשר לכם לנתק או לחבר מקלדת בלוטות' למשל ולהמשיך לעבוד ללא הפרעה.

 

החברה מייעדת את האפליקציה בעיקר עבור מדינות כגון סין והודו, שבהן יש יותר משתמשי מובייל ממשתמשי מחשבים. בלפיור אמר בכנס Build: "עם Continuum, כל טלפון יוכל להיות מחשב. חשבו על ההשפעה של זה על מדינות שהן Mobile-first".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x