$
חדשות טכנולוגיה

סמסונג: הצניחה ברווחים נמשכת, אם כי בקצב איטי משהוערך

להערכת החברה, הרווח התפעולי שלה צפוי לעמוד על 5.4 מיליארד דולר בסוף הרבעון, גבוה משצפו אנליסטים. ואולם, הענקית הקוריאנית עדיין נמצאת בשלהי תקופה קשה: הרווח הצפוי נמוך בכ-30% מזה שנרשם אשתקד

עומר כביר 11:4507.04.15
סמסונג צפויה לנצח את תחזיות האנליסטים, אך בשורה התחתונה רווחי החברה עדיין נמצאים בירידה חדה.ענקית הטכנולוגיה הקוריאנית פרסמה אמש תחזית הכנסות ורווחים לקראת הדו"ח הרבעוני שתציג בקרוב. לפי תחזיות החברה, הרווח התפעולי שלה צפוי לעמוד על 5.9 טריליון וון (5.4 מיליארד דולר).

מדובר אמנם בנתון גבוה מתחזיות האנליסטים, שצפו לחברה רווח תפעולי של 5.5 טריליון וון, אך הנתון עדיין מייצג צניחה של כ-30.5% לעומת הרווח התפעולי ברבעון המקביל של 2014. זהו הרבעון השישי ברציפות של ירידה ברווח התפעולי בעבור סמסונג, אם כי ברבעונים קודמים הייתה הצניחה חדה יותר: ברבעון הרביעי של 2014 רשם הרווח התפעולי ירידה שנתית של 36%, וברבעון שלפניו הוא התרסק ב-60% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2013.

 

מכשיר הגלקסי S6 באירוע חשיפתו מכשיר הגלקסי S6 באירוע חשיפתו

 

מכירות החברה הסתכמו ב-47 טריליון וון (43 מיליארד דולר), ירידה קטנה יותר של 12% בלבד לעומת הרבעון הראשון של 2014. חרף מצבה הקשה זה כמה וכמה רבעונים, אנליסטים מעריכים שהחברה הגיעה לשפל המדרגה מבחינת השורה התחתונה ברבעון השלישי של 2014 ולדבריהם בימים אלו היא נמצאת במגמת התאוששות. לדבריהם, עלייה במכירות רכיבים כמו שבבים או מסכים (סמסונג, למשל, צפויה לייצר שבבים לאייפון הבא של אפל) מסייעת לקזז את הירידה במכירות הסמארטפונים של החברה. דגמי הגלקסי השונים זוכים לקצב מכירה פחות מרשים מבעבר, בשל התחזקותן של אפל ויצרניות סיניות כחואווי ושיאומי. 

 

הגלקסי S6 יציל את המצב

 

"מכירות חזקות של שבבי זיכרון למכשירי מובייל ולשרתים תרמו לרווחים חזקים מן הצפוי", אמר לבלומברג האנליסט גרג רו מחברת HMC Invesment Securities. “קיצוץ הוצאות השיווק במובייל גם תרם לתוצאות חזקות יותר". ברבעון השני צפויה החברה להציג מגמת שיפור בולטת יותר, הודות לגלקסי S6 ולגלקסי S6 אדג'. סמארטפוני הדגל החדשים של החברה נחשפו בברצלונה בתחילת מרץ, אך מכירתם החלה רק החודש.

 

אנליסטים מעריכים שהמכשירים יתקבלו באהדה גדולה יותר לעומת הדור הקודם של מכשירי הדגל של החברה, וכתוצאה ירשמו מכירות משמעותיות יותר שיסייעו לחזק את השורה התחתונה של סמסונג. החברה לא פרסמה דיווח מפורט על הכנסות לפי חטיבות או על מכירות מכשירים, ונתונים אלו צפויים להיות חלק מהדו"ח המלא שלה שיפורסם בהמשך החודש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x